یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
کد خبر39206

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز؛
شورای چهارم فعالترین و پر تحرک ترین شورای شهر تبریز بود/ افزایش دو برابری درآمد شهر نسبت به دوره قبلی شورا

باغبان.jpg

شهریارنیوز: سخنران پیش از دستور جلسه این هفته شورای اسلامی شهر تبریز دوره چهارم شورای شهر تبریز را پر تحرک ترین و فعال ترین شورای شهر تبریز دانست.

به گزارش شهریار، علیرضا نوای باغبان در سخنرانی پیش از دستور جلسه این هفته شوری شهر تبریز اظهار داشت: هیچ فعالیتی در شهرداری تبریز بدون ذکر بعد بودجه ای آن قابل بیان نیست و در عمل بودجه با فعالیت های شهرداری عجین است و توجه به بودجه نگاه همیشگی است که باید در تصمیمات شورا مورد توجه باشد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز با اعلام اینکه در نتیجه تصمیمات، تعامل و همراهی شورا و شهرداری تبریز درآمدهای شهرداری تبریز روند بسیار خوبی را طی کرده است گفت: در طی چهار سال گذشته بر اساس تفریغ بودجه، در مناطق و شهرداری مرکز 7400 میلیارد تومان درآمد داشته ایم که قطعا تصمیمات و فعالیت شورا در این درآمد ها تاثیرگذار بوده است.

علیرضا نوای باغبان با مقایسه درآمد شهرداری در دو دوره قبلی شورای شهر تبریز گفت: درآمد شهر در دوره شورای سوم  3200 میلیارد تومان بوده است و 8 سال قبل نیز از رقم 4200 میلیارد تومان بوده است که مقایسه میزان درآمدها نشانگر فعالیت و همراهی خوب شورای شهر و شهرداری تبریز بوده است

وی با تاکید بر اینکه دوره اخیر بواسطه تحقق اعداد و ارقام پر تحرک ترین و پرفعالیت ترین دوران شورا و شهرداری بوده است افزود: در شورای چهارم دوران پر رونق و پر مسئولیتی را در شورا و شهرداری سپری کرده ایم و عدد رقم موجود در بودجه های سالیانه که ناظر بر مسئولیت های ماست و ما اعضای شورا در خصوص تصمیم گیری های خود جوابگو هستیم.

باغبان با اشاره به استفاده از وام بانکی در اجرای پروژه های شهری در دوره اخیر گفت: کل وامی که شهرداری تبریز برای تزریق در پروژه ها از بانک دریافت کرد 270 میلیارد تومان بوده است و خوشبختانه بر اساس گزارش ها اصل و سود این وام ها پرداخت شده و تنها 50 میلیارد تومان بدهکاریم و اصل و سود این وام بانکی که بالغ بر 400 میلیارد تومان می شد پرداخت شده است که این مسئله نیز یکی از عملکردهای درخشان شهرداری و شورای شهر می باشد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تبریز گفت: تصمیم شورا در تصویب این وام تصمیم بسیار مناسب و بجایی بود فعالیت هایی که با این وام ها انجام گرفت در شهر ماندگار خواهد شد و آثار این تصمیم در شهر مشهود خواهد بود.

وی این تجربه را تجربه مثبتی برای شورای چهارم برشمرد و گفت: استفاده مناسب و حساب شده از منابع بانکی در پروژه های شهری راهکار مناسبی است که امیدواریم شورای آینده شهر نیز از این راهکار برای پروژه های عمرانی و پیشبرد امور شهر استفاده نمایند.

باغبان با تاکید بر اینکه تمامی فرصت های خدمت محدود است و در فرصت خدمت شورای چهارم نیز در حال اتمام است گفت: توصیه من به شورای آینده این است که فرصت آنها هم کوتاه خواهد بود و باید از فرصت ها به نحو احسن استفاده کنند و انشالله شورای بعدی بتواند با استفاده از تجربیات شورای فعلی بهتر از شورای چهرام به شهر و مردم خدمت کند.

ارسال نظر