دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۱
کد خبر39223

در بازدید شهردار تبریز عنوان شد؛
عینالی، موقعیت‌ درخشان گردشگری شمال غرب / اجرای بزرگترین پیاده‌راه تفرجگاهی کشور در مراحل پایانی

photo_۲۰۱۷-۰۷-۰۹_۱۷-۴۷-۰۷.jpg

شهریارنیوز: شهردار تبریز، در بازدید از آخرین مراحل پیاده‌راه ۴ کیلومتری و طرح‌های جنبی دریاچه عینالی اظهار داشت: همت ویژه شهرداری تبریز در اجرای پروژه‌های متنوع عینالی، موجب شده این مجموعه‌ جذاب و سرسبز ، در آستانه تبدیل به یکی از موقعیت‌های درخشان گردشگری شمال‌غرب کشور قرار گیرد.

به گزارش شهریار، دکتر صادق نجفی، در بازدید خود، با اشاره به این‌که مجموعه تفرجگاه عون‌بن‌علی، از مزیت‌های اصلی گردشگری تبریز ۲۰۱۸ خواهد بود، افزود: در سه سال گذشته،شهرداری تبریز بدون برخورداری از منابع دولتی، بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان صرف توسعه تملک‌ها، تقویت زیرساخت‌ها و اجرای پروژه‌های  فضای‌سبز، زیباسازی و تفریحی و زیست‌محیطی در عینالی کرده‌است.

وی با اشاره به این‌که احداث دریاچه ۵۴ هزار مترمکعبی داغ‌گولی، نقش تعیین‌کننده در جذابیت‌های عینالی خواهد داشت، گفت: استقلال منابع آبی عینالی، تامین رطوبت ایده‌آل فضای‌سبز، ایجاد بسترهای جذاب نشاط و تفریح در محدوده دریاچه، از تاثیرات مهم این دریاچه در آینده‌ای نزدیک خواهد بود.

دکتر نجفی  یادآور شد: کف‌سازی مسیر ۴ کیلومتری پیاده‌راه و اجرای المان‌های زیبا و گل‌کاری‌های گسترده، موجب خواهد شد طبیعت عینالی در کنار فرصت ورزش کوهنوری، موقعیتی ایده‌ال برای پیاده‌روی عموم شهروندان باشد.

شهردارتبریز اظهار داشت: مدیریت شهرداری‌ مرکز و بخشی از تکاپوی مناطق پیرامون عینالی، به همراه تلاش بی‌وقفه عینالی، این تفرجگاه را به یکی از مناطق آبرومندان شهر تبدیل کرده‌است.

مسعود برزگرجلالی، مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز، نیز در این بازدید گزارشی از مراحل تکمیلی پیاده‌راه ۴ کیلومتری و دریاچه ارائه داد.

برزگر جلالی از آخرین مراحل احداث  پیاده‌راه ۴ کیلومتری عینالی خبر داد و افزود: این مسیر زیبا، طولا‌ترین پیاده‌راه تفرجگاهی کشور است که با توجه به استفاده از کف‌سازی‌های ترافیکی مقاوم، ماندگاری و جذابیتِ به مراتب بیشتری از سایر پروژه‌های مشابه دارد.

وی با بیان این‌که احداث دریاچه داغ‌گولی در مراحل پایانی است، گفت: آیتم‌های جنبی و تفریحی این دریاچه شامل محل‌های اتراق، احداث فواره‌ها، اجرای پروژه‌های نورپردازی، کف‌سازی پیرامون دریاچه و فضای‌سبز محدوده آن، نقطه عطفی در چشم‌انداز عینالی خواهد بود.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز، همچنین از احداث نگارخانه در مجاورت دریاچه خبر داد و گفت: با توجه به پیش‌بینی استقبال گسترده از داغ‌گولی، احداث نگارخانه، موقعیت ارزنده‌ای برای اجرای برخی برنامه‌های فرهنگی و هنری خواهد بود.

سلامی، مدیرکل حراست شهرداری تبریز نیز در این بازدید حضور داشت.

ارسال نظر