دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
کد خبر39233

استاندار آذربایجان شرقی خواستار شد:
تدوین تقویم فرهنگی در آذربایجان شرقی

5463453456.jpg

شهریارنیوز: استاندار آذربایجان شرقی بر تدوین تقویم فرهنگی استان تأکید کرد و گفت: برنامه‌های فرهنگی استان باید بر اساس این تقویم مدیریت شود تا بتوانیم در حوزه فرهنگی نیز مانند سایر بخش‌ها جزو استان‌های برتر کشور باشیم.

به گزارش شهریار،  اسماعیل جبارزاده در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بیت امام جمعه تبریز برگزار شد، با اشاره به تأثیرگذاری شورای فرهنگ عمومی در تبیین روش‌ها و منش‌های فرهنگی استان، اظهار کرد: معتقدم که اگر قرار است کاری در عرصه فرهنگی صورت گیرد، باید ابعاد و نحوه اجرای آن توسط نهادهای فرهنگی دولتی و غیردولتی در این شورا مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه مردم آذربایجان شرقی مردمی فرهنگ‌دوست هستند و زمینه پذیرش هر نوع فعالیت فرهنگی را دارند، افزود: در چهار سال گذشته تلاش کردیم که هر ماه یک اتفاق فاخر فرهنگی در استان اجرا شود که خوشبختانه در اکثر ماه‌ها حداقل یک جشنواره یا برنامه فرهنگی در سطح ملی یا بین‌المللی در سطح استان برگزار شد.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: در سال 95 تنها در دانشگاه تبریز 1300 برنامه کوچک و بزرگ فرهنگی برگزار شد و جنب‌وجوش فرهنگی در اکثر دستگاه‌های استانی نیز مشهود بود.

جبارزاده با تأکید بر تشکیل ماهانه جلسات شورای فرهنگ عمومی استان، گفت: هماهنگی دستگاه‌های فرهنگی موجب بازدهی بیشتر برنامه‌ها خواهد شد.

نائب‌رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بر تدوین تقویم فرهنگی استان تأکید کرد و گفت: برنامه‌های فرهنگی استان باید بر اساس این تقویم مدیریت شود تا بتوانیم در حوزه فرهنگی نیز مانند سایر بخش‌ها جزو استان‌های برتر کشور باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه مسائل فرهنگی از دغدغه‌های همیشگی رهبر معظم انقلاب است، گفت: تدوین تقویم فرهنگی استان می‌تواند گامی در جهت تحقق این دغدغه‌ها بوده و موجب انگیزه مضاعف مسئولان و دستگاه‌های فرهنگی استان شود.

مساجد در مدیریت برنامه‌های فرهنگی، نقش فعالی ندارند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی نیز با اشاره به نقش باورهای دینی در کنترل آسیب‌های اجتماعی، اظهار کرد: مساجد نقش بسیار مهمی در این زمینه دارند، اما متأسفانه آن‌گونه که شایسته است به رسالت خود عمل نمی‌کنند.

سعید شبستری با بیان اینکه مساجد در مدیریت برنامه‌های فرهنگی، نقش فعالی ندارند، افزود: لازم است در خصوص فعالیت مساجد، به‌صورت تخصصی آسیب‌شناسی شود تا نقش و جایگاه آنها در حوزه فرهنگی احیا شود.

در این جلسه تشکیل کمیته تخصصی آسیب‌شناسی و رسیدگی به امور مساجد استان با هدف شناسایی وضعیت مساجد استان به‌ویژه مساجد سطح شهر تبریز و نحوه نقش‌آفرینی مساجد در فعالیت‌های فرهنگی به تصویب رسید.

ارسال نظر