پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
کد خبر39312

رئیس شورای عالی استان‌های کشور:
شوراهای پنجم باید از سیاسی‌کاری پرهیز کنند

IMG_3909.JPG

شهریارنیوز: رئیس شورای عالی استان‌های کشور گفت: چهار دوره شوراها آن میزان تجربه به آموخته که دیگر پا در مسیر آسیب‌ها نگذاریم.

به گزارش شهریار، مهدی چمران در اختتامیه پنجاه و هشتمین اجلاس مجمع مشورتی شوراهای مراکز استان‌های کشور در تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت بخشی از آسیب‌های گذشته، تاثیر سوء بر وجهه شورا گذاشته است و این امر باید در شورای پنجم، مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر عدم دخالت در امور اجرایی و عزل و نصب‌های مدیریتی از سوی شوراهای شهر، گفت: این امر باعث شده شهرداری‌های ما به ازای هر پست سازمانی، چند شاغل داشته باشند و در عین حال، از کمبود نیروی متخصص در مضیقه باشند.

رئیس شورای عالی استان‌های کشور این اقدامات را در نتیجه انتخابات شوراها تاثیرگذار دانست و افزود: همین باعث می‌شود بخش عمده‌ای از اعضای شوراها در دور بعدی حضور خود، رای نیاورند و امیدواریم این امر، در شورای پنجم، با جدیت لحاظ شود.

چمران با اشاره به این‌که یکی از وظایف اصلی شوراها انتخاب شهردار است، گفت: شوراهای پنجم باید از سیاسی‌کاری پرهیز کنند و شهرداری انتخاب کنند که بی‌حاشیه باشد و تمام همت خود را صرف خدمت و فعالیت کند.

وی با ریشه‌یابی معضل حاشیه‌نشینی شهرها گفت: تا وقتی که به وضعیت روستاهای‌مان نرسیم و درآمدهای روستایی ناچیز باشد، نمی‌توانیم از مهاجرت و آلونک‌سازی‌ جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به این‌که شوراها با مرحله‌ای از بلوغ رسیده‌اند که می‌توانند برنامه پنج‌ساله تدوین کنند، حاشیه‌نشینی، باف فرسوده، آلودگی هوا، کبود آب، محدودیت فضای سبز و ترافیک را از معضلات عمده شهرهای کشور عنوان کرد.

ارسال نظر