جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
کد خبر39321

شهردار منطقه چهار عنوان کرد:
تحولات اساسی در راستای حفظ و توسعه فضای سبز منطقه 4 انجام پذیرفته است

1118.jpg

شهریارنیوز: شهردار منطقه چهار از اقدامات ماندگار در راستای حفظ و گسترش فضای سبز در هفت ماه گذشته خبر داد.

به گزارش شهریار به نقل از  روابط عمومی شهرداری منطقه چهار کلانشهر تبریز، مهندس امجدی با بیان این مطلب، افزود: فضاهای سبز شهری نماد آبادانی، مظهر زندگی و عامل تلطیف هوا، ایجاد آسایش، رفاه، صفا و پاکی طبیعت هستند و حتی می توان سرانه فضای سبز هر شهر را به عنوان نمادی از سرزندگی و نشاط اجتماعی آن جامعه دانست.
وی مهمترین اثرات توسعه فضای سبز شهری را تعدیل دما، افزایش رطوبت نسبی، تلطیف هوا و جذب گرد و غبار، کاهش آلودگی صوتی و هوا، کنترل وزش باد، تاثیر روانی، ذخیره انرژی و کاهش میزان سرب عنوان کرد.
شهردار منطقه چهار به اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه فضای سبز در هفت ماه گذشته اشاره کرد و افزود: کاشت 9 هکتاری فضای سبز تقاطع غیرهمسطح میدان آذربایجان، توسعه فضای سبز پارک بزرگ تبریز، تولید بیش از 1 میلیون نشای گل، رتبه نخست بذرگیری و بذرپاشی با بیش از 12 هزار متر مربع وسعت، کاشت درختچه های ماندگار در وسعت 50 هزار متر مربع، کاشت 10 هزار اصله درخت ماندگار و مقاوم و ... از جمله آنها می باشد.
مهندس اکبر امجدی با بیان این که نگهداری فضای سبز یکی از اصول اساسی در مدیریت فضای سبز محسوب می شود، تاکید کرد: مهمترین اثرات فضای سبز در شهرها، کارکردهای زیست محیطی آنها است که ایجاد تعادل بخشی در متابولیسم شهر از یک سو و بالا بردن سطح زیبایی از سوی دیگر، سبب افزایش کیفیت زیستی شهرها می شوند.
وی در توضیح راهکارهای نگهداری فضای سبز، بیان داشت: مدیریت آب و استفاده از سیستم های مکانیزه آبیاری درختان و جداسازی آب خام از آب شرب از جمله راهکارهای این امر است که شهرداری منطقه چهار در این ارتباط 2 هزار متر کانال برای آبیاری قطره ای ایجاد کرده است.
شهردار منطقه چهار اضافه کرد: احداث هفت پارک محله ای جدید در خیابان حجتی پشت آپارتمان های کاج، روبروی سبزه میدان، خیابان شهید سربازی، تقاطع دامپزشکی و ورزش، پشت فرهنگسرای الغدیر، خیابان اره گر و نبش بلوار شهیدان ذاکر از دیگر اقدامات شهرداری منطقه چهار در راستای توسعه فضای سبز شهری است.
امجدی افزود: بهسازی تعدادی از پارک ها و بوستان ها مانند سرباز گمنام، قطران، امیرکبیر، خورشید، شادی، کوچه باغ، صفا، پامچال و ... از مجموع 46 پارک موجود در منطقه، از جمله دیگر اقدامات انجام شده شهرداری در مدت اخیر است.
 

ارسال نظر