چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۰۴:۰۲
کد خبر39335

آغاز ششمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت؛
میزبانی هنرمندان پیشکسوت، افتخاری برای شهر تبریز

1.jpg

شهریارنیوز: همزمان با فصل تابستان، ششمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت به میزبانی شهر تبریز برگزار می شود

به گزارش شهریار، این همایش با حضور بیش از 260 نفر از هنرمندان پیشکسوت کشور و خانواده های ایشان و به میزبانی شهر تبریز برگزار می شود.
این هنرمندان روزهای 20 الی 23 تیر ماه، در برنامه های مختلف فرهنگی و هنری شهر تبریز شرکت نموده و در تلاش هستند زمینه لازم برای گسترش همکاری را بررسی نمایند.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز ضمن حضور در فرودکاه تبریز برای استقبال و ادای احترام به هنرمندان و فعالان فرهنگی پیشکسوت کشور، ابراز امیدواری نمود حضور ایشان موجب ایجاد فضایی متعامل با قشر هنرمند کشور برای توسعه فرهنگی و پایدار شهرهای کشور به خصوص تبریز عزیز باشد.
حسین آذرنیا هنرمندان را سرمایه های معنوی و ارزشمند بی بدیلی معرفی نمود و گفت: شهر تبریز آماده پذیرایی از این هنرمندان ارجمند برای ساخته شدن خاطراتی ماندگار برای ایشان و شهروندان تبریزی است.
وی همچنین از حضور برخی از این چهره های سرشناس و محبوب در برنامه های دهمین جشنواره تابستانی تبریز خبر داد و گفت: مردم قدرشناس کشور و شهر تبریز، برای ادای احترام و دیدار با هنرمندان محبوب خود در این ویژه برنامه ها حضور خواهند یافت و انتظار می رود برنامه ای پرشور و شایسته در این رابطه داشته باشیم.
آذرنیا افزود: برای برگزاری هر چه بهتر این برنامه، زمان و مکان آن پس از هماهنگی های اولیه به اطلاع همشهریان ارجمند تبریزی و مهمانان تابستانی شهرمان خواهد رسید.
ششمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت از روز سه شنبه 20 لغایت جمعه 23 تیرماه در تبریز و با حضور هنرمندان سرشناس و شاخص در رشته های سینما، تلویزیون، تاتر، موسیقی، خوشنویسی، تجسمی، شعر، ادبیات داستانی، هنرهای سنتی و معماری برگزار می گردد. پیش از این، هنرمندان پیشکسوت در شهرهای آبادان، کوهرنگ، رامسر و دوبار به میزبانی کیش برگزار شده است.
موسسه هنرمندان پیشکسوت از موسسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در اواخر سال 85 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده و از سال 91 فعالیت اجرایی خود را آغاز نموده است. این موسسه دارای 660 عضو در رشته های مختلف هنری می باشد، دارندگان درجه یک هنری در تمامی رشته های هنری که سن آنان از 60 سال گذشته باشد، با تایید شورای ارزشیابی هنرمندان ، نویسندگان و شاعران کشور می توانند به عضویت این موسسه درآیند.
همچنین گفتنی است مسئولان شهر تبریز و استان آذربایجان شرقی از هر اقدامی در جهت معرفی هرچه بهتر و شایسته تر شهر تبریز، شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال 2018 استقبال می نمایند و حضور این هنرمندان نام آشنا نیز به تحقق این هدف یاری می رساند.

ارسال نظر