شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۸
کد خبر39344

مجال دهمین جشنواره تابستانی تبریز؛
آگاه سازی حوزه فضای مجازی در "جشن لبخند"

1.jpg

شهریارنیوز: جشن لبخند دهمین جشنواره تابستانی تبریز، به مجالی برای آگاه سازی شهروندان در حوزه فضای مجازی تبدیل شد.

به گزارش شهریار، این ویژه برنامه که با حضور شهروندان تبریزی و گردشگران تابستانی همراه بود، با اجرای ویژه برنامه های مخحتلف فرهنگی و هنری همراه بود.

در این ویژه برنامه سرهنگ محسن محمودی، با اشاره به فرصت ها و تهدید های فضای مجازی از این بستر به عنوان زمینه ای آگاهی و اطلاع رسانی گسترده در همه عرصه ها یاد کرد.

وی افزود: با اینحال این بستر تهدیدهایی نیز دارد که عدم آگاهی از آن می تواند به قیمت آبرو و حیثیت کاربران فضای مجازی تبدیل شود.

وی تصریح کرد: متاسفنه عمده شهروندان سواد سایبری چندانی ندارند و قربانی ناآگاهی خود و سواستفاده دیگران می شوند.

سرهنگ محمودی با بیان اینکه آگاهی در خصوص لازم و ضروری است خاطر نشان کرد: بسیاری از اپلیکیشن ها که روی تبلت ها و گوشی های هوشمند نصب می شوند، در فرایند نصب از ما مجوز استفاده از حریم خصوصی، نظیر استفاده از گالری تصایر، آرشیو مکالمات، دوربین گوشی و .. را می گیرند.

وی افزود: عموم کاربران نیز بدون اطلاع از جزییات این توافقنامه ها، اپلیکیشن مزبور را نصب و ناخواسته اطلاعات خود را در اختیار فضای مجازی قرار می دهند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: به علت عدم نصب اپلیکیشن هایی که از امنیت گوشی محافظت می کنند، امکان نشت و هک اطلاعات وجود دارد و قرار گرفتن آن در اختیار هکرها نیز کار چندان دشواری نیست.

وی توصیه کرد که ضمن ایمن سازی محیط گوشی و تبلت، از ذخیره کردن اطلاعات خصوصی و شخصی در داخل گوشی خود داری نمایید.

سرهنگ محمودی در عین حال تاکید کرد: پلیس فتا، اشراف و تسلط کاملی به آنچه در فضای مجازی تبادل می شود دارد و هیچ خطایی از دید کارشناسان این معاونت انتظامی پنهان نیست.


اجرای نمایش طنز، اجرای موسیقی عاشیق و زنده، اجرای مسابقه حضور با همراهی شهروندان و کوطدکان از بخش های برنامه امروز جشن لبخند بود که با استقبال گسترده از سوی شهروندان همراه بود.

این مراسم که براساس سنتی 10 ساله همواره در فصل تابستان برگزار می شود، یکی از مستمرترین برنامه های فرهنگی و هنری است که با دربرگیری عمومی میزبان شهروندان در همه اقشار و سلایق است و می کوشد برای همه مقاطع سنی برنامه داشته باشد.

دهمین جشنواره تابستانی تبریز، قرار است با چندین برنامه متعدد و متنوع فرهنگی، میزبان شهروندان و گردشگران تبریز در فصل تابستان در پارک ها و بوستان های تبریز باشد.

ارسال نظر