شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
کد خبر39353

در مقایسه با سه ماهه اول سال 1395؛‌
آمار پذیرش مسافر در ایستگاه های سهند و 29 بهمن رشد 55 درصدی داشته است

895.jpg

شهریارنیوز: مدیر عامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز گفت: آمار پذیرش مسافر در ایستگاه های سهند و 29 بهمن در سه ماهه اول سال 1396 نسبت به مدت زمان مشابه آن در سال گذشته از رشد 55 درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش شهریار،‌ یعقوب وحیدکیا با اعلام این مطلب گفت : با گذشت قریب به 2 سال از فعالیت مترو تبریز ،‌ هر ماه بر شمار مسافران این وسیله حمل و نقل عمومی درون شهری افزوده می شود.

وی اظهار داشت:‌ با شروع آزمایشی پذیرش مسافر در ایستگاه میدان ساعت ،‌ بطور متوسط هر ماه 20 درصد بر میزان مسافران این ایستگاه اضافه شده است.

وحید کیا با اشاره به وضعیت استقبال مسافران از مترو پس از آغاز بلیت فروشی ، گفت :‌ بلیت فروشی تا به امروز هیچ تاثیری در کاهش مسافران قطارشهری تبریز نداشته و میزان حضور مسافر در ایستگاه های مترو از روند ثابتی برخوردار است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان ساخت : با راه اندازی پله برقی ها و آسانسورهای ایستگاه های مترو و نیز رفع نواقص و کاهش فاصله گذر قطارها ؛‌ بدیهی است که بر شمار مسافران مترو تبریز بیش از پیش افزوده شود.

وحید کیا همچنین " افزایش سطح کیفیت خدمات "‌ و " اخلاق حرفه ای "‌ به عنوان دو اولویت رویکرد اساسی در واحد امور ایستگاه های شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز یاد کرده و بر ضرورت مشتری مداری و تکریم مسافران توسط کارکنان زیر مجموعه واحد مذکور تاکید کرد.

مدیر عامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز با اشاره به تاریخچه احداث پروژه مترو در کلانشهرها، اظهار داشت :‌ به غیر از مترو تهران که پیش از انقلاب مطرح گردیده بود ؛‌ نزدیک به 20 سال قبل تفکر احداث مترو در کلانشهرها توسط دولت مطرح شد و اقدامات آن در برنامه های دوم و سوم توسعه تبیین شد.

یعقوب وحید کیا افزود:‌ عملیات ایجاد مترو از 10 سال پیش آغاز شده و به غیر از تهران و مشهد ،‌ وضعیت تبریز و اصفهان و شیراز تا حدودی مشابه هم است و تلاش می شود تا پایان امسال یک خط بصورت کامل بهره برداری شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز و حومه ادامه داد :‌ حدود 65 کیلومتر قطارشهری برای تبریز مطالعه شده که در حال حاضر 2 فاز از خط یک قابلیت بهره برداری را دارد و با توجه به منابع مالی و فاینانس هایی که به این پروژه بزرگ قرار است تزریق شود ، توسعه مترو تبریز شتاب بیشتری نیز به خود خواهد گرفت.

Image result for ‫مترو تبریز‬‎

وحیدکیا تصریح کرد : فرصت مغتنمی برای تحقق شعار و دغدغه های مقام معظم رهبری و همچنین اهدافی که دولت برای کم کردن هزینه ها ،‌استفاده از توانمندی های داخلی و عدم وابستگی به خارج و نگاه به درون در صنعت حمل و نقل ریلی فراهم شده است.

وی با اشاره به مزایای قطارشهری خاطرنشان ساخت: جایگاه مترو ،‌ترن و تراموا به عنوان یک وسیله حمل و نقل عمومی پاک تثبیت شده و ما ناگزیریم به این بخش نگاه ویژه ای در سال های آینده داشته باشیم که بتوانیم به نیازهای شهری در این حوزه پاسخ دهیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز و حومه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مترو جزء اولویت های شورای شهر آتی نیز خواهد بود ،‌ تصریح کرد :‌ برای آنکه سیستم مترو بتواند با اتکا به خودکفایی در مسیر توسعه گام بردارد  نیازمند پشتیبانی و حمایت هستیم و با توجه به شناختی که از توانمندی بخش غیر دولتی در صنعت تبریز داریم انتظار می رود روز به روز از وابستگی ما به خارج از کشور کاسته شود.

ارسال نظر