شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱
کد خبر39358

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز:
آمفی تئاتر روباز ائل گلی یکی از زیرساخت های فرهنگی تبریز 2018 است

895.jpg

شهریارنیوز: مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز با اشاره به احداث آمفی تئاتر روباز مجموعه ائل گلی تبریز این پروژه را به عنوان یکی از زیرساخت های فرهنگی تبریز 2018 معرفی کرد.

به گزارش شهریار، محمدحسین حسن زاده با بیان این مطلب اظهار داشت: این پروژه به همت تمامی بخش های مختلف شهرداری تبریز به خصوص سازمان پارکها و فضای سبز تبریز با مساعدت شهرداری منطقه دو تبریز و به عنوان یکی از زیرساخت های فرهنگی تبریز 2018  به بهره برداری رسید.

وی افزود: پروژه آمفی تئاتر روباز ائل گلی مقمدمه ای برای پروژه های بزرگ مثل سالن همایش های بین المللی تبریز است.

حسن زاده در بخش دیگری از صحبت های خود با ارائه گزارشی از عملکرد چهار ساله ی سازمان پارکها و فضای سبز تبریز گفت: چهار سال قبل وسعت فضای سبز سطح تبریز 2 هزارو 100 هکتار بود که این میزان امروز به 2 هزارو 800 هکتار رسیده که تقدیم به شهروندان عزیز تبریزی می شود که احداث 40 پارک محله ای از از جمله این اقدامات است.

وی با اشاره به تلاش های مجموعه فضای سبز تبریز برای صرفه جویی در منابع آبی، تصریح کرد: با صرفه جویی منابع مختلف آب که به عنوان یکی از بحران ها و مسائل امنیتی کشور است، مصرف آب در فضای سبز تبریز سه میلیون متر مکعب کاهش یافته است.

حسن زاده ادامه داد: همچنین با تبدیل سیستم آب مصرفی فضای سبز از تانکر به قطره ای و تحت شبکه ای، حداقل 5 تا 6 میلیارد در این بخش صرفه جویی شده است .

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز با بیان اینکه طی چهار سال گذشته میزان گلخانه های فضای سبز تبریز را از یک هکتار و نیم به سه هکتار و نیم گلخانه های سرپوشیده رسانده ایم، گفت: به همین جهت از بابت تولید گل به خودکفایی رسیده ایم. تمام این گلها که در سطح فضای سبز تبریز است از تولیدات خود سازمان پارکها به شمار می رود که 7 تا 8 میلیارد از این بخش ها صرفه جویی شده است.

حسن زاده همچنین از آغاز عملیات جنگلکاری در 100 هکتار از اراضی و تپه های یادگار امام که به عنوان یکی از بخش های کمربند سبز تبریز نیاز است، خبر داد.

وی تاکید کرد: به همت شهردار منطقه 2 مطالعات باغ گیاه شناسی به اتمام سیده و روزهای آینده عملیات اجرایی آن آغاز می شود. همچنین عملیات اجرایی باغ گلها تبریز نیز تا پایان شهریور امسال به اتمام می رسد.

Image result for ‫آمفی تئاتر روباز تبریز‬‎

حسن زاده با اشاره به عملیات سنگین انتقال آب به آرپا دره سی، اظهار داشت:اصلی ترین مشکلات توسعه فضای سبز تبریز در این منطقه است . هم اکنون 150 هکتار فضای سبز در آرپا دره سی کاشته شده است و برای کاشت300 هکتار دیگر فضای سبز، زمینه ها را با همکاری شهرداری منطقه 5 آماده کرده ایم.

وی ادامه داد: با تکمیل عملیات انتقال آب،به زودی 300 هکتار باقی مانده  در آرپا دره سی که حرکت بزرگی برای کمربند سبز تبریز در شرق تبریز و اتصال آب به تپه های عون بن علی به شمار می رود، آغاز می شود.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز خاطرنشان کرد: با توسعه فضای سبز کنار اتوبان غرب تبریز شهید باکری این حلقه را به اراضی عباس میرزا و دامنه ضلع جنوبی اتوبان شهید کسایی متصل می کنیم.

 

ارسال نظر