شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۵
کد خبر39368

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تبریز عنوان کرد؛
پارک‌موزه دفاع مقدس، فرصت ارزنده برای تبیین فرهنگ ایثار در عرصه بین‌المللی «تبریز 2018»

43-3.jpg

شهریارنیوز: معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تبریز با بیان این‌که پارک‌موزه دفاع مقدس، موهبت ارزشمند فرهنگی و معنوی شهر است، گفت: شرح شهادت و رشادت مردم تبریز و آذربایجان در طول تاریخ، از طریق فرصت این زیرساخت ارزشی، در عرصه بین‌المللی «تبریز 2018» قابل‌ تبیین خواهد بود.

به گزارش شهریار، حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدی با اشاره به این‌که مهم‌ترین شاخص تبریز 2018، تمرکز و همگرایی کشورهای اسلامی است، اظهار داشت: باورهای متعالی دفاع مقدس مردم کشورمان، ریشه در فرهنگ غنی اسلام و تشیع و عاشورا دارد و به عنوان سند رشادت ملت ایران، در فرصت‌های مختلف بین‌المللی می تواند تبیین شود.

وی یادآور شد: پارک‌موزه دفاع مقدس، پروژه نفیس و ارزنده‌ای است که در سال‌های اخیر توسط شهرداری تبریز، احداث شده و می‌تواند ایثار تبریز و آذربایجان را در فرصت مهم تبریز 2018 تبیین کند.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تبریز تصریح کرد: شهرداری تبریز تا کنون 27 میلیارد تومان برای پیشرفت پارک‌موزه دفاع مقدس، هزینه کرده و بخش اصلی پروژه که همان فاز ساختمانی است در ماه‌های اخیر، افتتاح شده است.

حمیدی همچنین از اجرای پروژه مشارکتی نمایشگاه و یادمان عملیات بدر با همکاری سازمان بسیج شهرداری تبریز و سپاه عاشورا، در نزدیکی مرکز فرماندهی این مجموعه خبر داد و افزود: با اجرای این پروژه، فضای معنوی جبهه‌های نبرد با طراحی جلوه‌هایی از عملیات بدر، به صورت یک نمایشگاه دایمی، در دسترس علاقمندان قرار خواهد داشت.

ارسال نظر