یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
کد خبر39377

مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی:
سه هزار و 700 صنف فعال حوزه فرهنگ و هنر تحت نظارت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

محمدپور.jpg

شهریارنیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در نشست مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اصحاب فرهنگ و هنر، گفت: ٣٧٠٠ صنف و واحد فرهنگی و هنری فعال تحت نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هستند.

به گزارش شهریار، صبح امروز نشست مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اصحاب فرهنگ و هنر، در سالن اقبال آذر مجتمع فرهنگی و هنری 29 بهمن تبریز برگزار شد.

"محمد محمدپور" مدیرکل ادراه فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در این نشست، با ارائه گزارشی از فعالیت های فرهنگ و هنری استان، اظهار داشت: در حال حاضر ٢١ مجتمع فرهنگی و هنری  با ٢٣ نگارخانه فعال‏، 16 سینمای فعال با  ٤٨٥٩ صندلی و ٥ سینمای جدید که در آینده‌ی نزدیک به این مجموعه اضافه خواهد شد، 359 چاپخانه با بهره مندی از آخرین فناوریها، 211 ناشر فعال، ١٤٨ کیوسک مطبوعاتی، 198 فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی، 694 کانون تبلیغاتی، 206 آموزشگاه آزاد هنری، ٥٦ موسسه قرآنی فعال، 74 موسسه فرهنگی و هنری،  ٧٠ انجمن فرهنگی و هنری‏‌‘ دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر‏‘ ١٢٦٣ کانون فرهنگی هنری مساجد با ١٥٠ هزار نفر تحت پوشش، ١٥٨٢ مساجد تحت پوشش طرح تلاوت نور، ٦٢ خانه نور، ٧٢٤ مسجد تحت پوشش تفسیر قرآن، ٢١ شورای فرهنگ عمومی در سطح استان، ٣٢٢ رسانه مکتوب و پایگاههای خبری و الکترونیکی تحت نظارت این اداره کل فعالیت می کنند.

وی افزود:‌ در حوزه‌ی چاپ و نشر در سال گذشته برای  ١٥٧٩ عنوان کتاب از ١٦٦١ عنوان درخواست شده، مجوز صادر و به طور کلی در اغلب شاخص ها رشد صد درصدی داشته ایم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به راهبردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‏‌، سیاست اکنون دولت و به تبع آن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  را واگذاری و واسپاری امور و  بهره مندی از نظرات نخبگان و گسترش تشکلات فرهنگی و هنری استان عنوان کرد.

وی ادامه داد: هدف گذاری دولت یازدهم برای رشد شاخص های فرهنگی و هنری در سطح کشور و به تبع آن در آذربایجان شرقی موجب رشد سطح تمامی شاخص ها در این استان شده و این روند ادامه دارد و این اداره کل نیز با تبعیت از این اهداف برنامه های سال ٩٦ خود را تهیه کرده و پیگیری می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار کرد:  در سال گذشته بیش از یک هزار برنامه فرهنگی و هنری متنوع در سطح استان توسط این اداره  اجرا شده است  و این برنامه ها امسال هم از لحاظ کمی و کیفی گسترش می یابد.

محمدپور در پایان تاکید کرد: اقیانوسی بی‌کران از هنرمندان ما حرکت می‌کنند تا قله‌های رفیع جهان در این حوزه را فتح کنند. ما امیدواریم که با همدلی و همراهی هم، به اهداف بلندمرتبه‌مان دست بیابیم.

ارسال نظر