یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
کد خبر39385

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریزدر نشست مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با مسئولان استان:
لزوم درج نمادهای تبریز بر روی اسکناس‌های داخلی/ برگزاری هفته های فرهنگی تبریز در خارج از کشور

396.jpg

شهریارنیوز: حجت الاسلام احمد حمیدی در نشست مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با مسئولان استان به بخشی از مهم ترین تصمیمات اتخاذ شده توسط شهرداری در راستای تبریز 2018 اشاره کرد و گفت: برندسازی با اجرای این برنامه ها، یکی از مهم ترین اهداف شهرداری تبریز در آستانه رویداد عظیم فرهنگی تبریز 2018 است.

به گزارش شهریار، معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار کلانشهر تبریز بر لزوم درج یکی از نمادهای تبریز بر روی اسکناس های داخلی تاکید کرد.

حجت الاسلام احمد حمیدی در نشست مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با مسئولان استان به بخشی از مهم ترین تصمیمات اتخاذ شده و برنامه های اجرا شده توسط شهرداری در راستای تبریز 2018 اشاره کرد و گفت: برندسازی با اجرای این برنامه ها، یکی از مهم ترین اهداف شهرداری تبریز در آستانه رویداد عظیم فرهنگی تبریز 2018 است.

وی با اشاره به خواهرخواندگی تبریز با 12 شهر دنیا ابراز کرد: در آستانه این رویداد تاریخی و فرهنگی، تعداد خواهر خوانده های تبریز به بیش از 18 مورد افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه هفته های فرهنگی تبریز در برخی از کشورهای جهان به صورت ویژه برگزار می شود ادامه داد: برگزاری هفته های فرهنگی شهرهای خواهر خوانده تبریز نیز از دیگر برنامه های شهرداری است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در ادامه به بیان بخشی دیگر از مهم ترین برنامه های شهرداری تبریز اشاره کرد که از بین آن ها می توان به بازآفرینی مجموعه تاریخی مقبره الشعرادر یازده هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان، بهره برداری از مرکز همایش های بین المللی تبریز در 24 هزار متر مربع با هزینه اجرایی 50 میلیارد تومان، بازآفرینی مجموعه علمی و تاریخی ربع رشیدی، ساماندهی ورودی شمالغرب تبریز در میدان آذربایجان و ... اشاره کرد.

 وی در بخشی از سخنان خود خطاب به اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، پیشنهاد درج نمادهایی از ظرفیت های تاریخ،ی، فرهنگی و گردشگری این شهر بر روی اسکناس ها را مطرح کرد.

ارسال نظر