یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
کد خبر39386

شهردار منطقه ۷ تبریز:
چهار پروژه عمرانی، فرهنگی، تفریحی و ورزشی به زودی تقدیم شهروندان می‌شود

03.JPG

شهریارنیوز: شهردار منطقه ۷ تبریز از افتتاح و بهره‌برداری چهار پروژه عمرانی، فرهنگی، تفریحی و ورزشی این منطقه، در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش شهریار، علی فرخی با بیان این مطلب اظهار داشت: تعریض جاده خلجان، سرای محله  کجوار، پارک کوهستان و ورزشگاه شهدای محله کجوار چهار پروژه مهم شهرداری منطقه ۷ است که پس از نیازسنجی‌ها و مطالعات لازم طراحی و اجرا شده و به زودی تقدیم شهروندان خواهد شد.

وی تعریض جاده خلجان را از ضرورت‌های مهم ترافیکی جنوب‌غرب شهر خواند و افزود: طرح دو بانده‌کردن و ایمن‌سازی جاده خلجان به طول ۲/۷  کیلومتر عملیاتی شده و بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال هزینه در بخش‌های مختلف تعریض، اجرای رفوژ، اصلاح آسفالت قدیمی،  اجرای آسفالت جدید و خط کشی آن هزینه شده است.

شهردار منطقه ۷ تبریز با اشاره به این‌که سرای محله کجوار به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم فرهنگی کجوار پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: این پروژه به وسعت ۲۲۰ مترمربع احداث شده و به عنوان یک مرکز مهم فرهنگی در محدوده کم‌برخوردار شهر، نقش ارزنده‌ای در ارائه آموزش‌های شهروندی و ارتقای مهارت‌های اجتماعی شهروندان این محله قدیمی خواهد داشت.

فرخی با بیان این‌که پارک کوهستان، از زیباترین پارک‌های احداث‌شده در سطح شهر در سال‌اخیر است، گفت: این بوستان ۲۴ هزارمتربعی، با برخورداری از چشم‌انداز زیبا و  زیرساخت‌های متنوع تفریحی و ورزشی، در راستای توسعه فضای‌سبز منطقه و تقویت نشاط اجتماعی محدوده اجرا شده‌است.

وی از تکمیل مراحل احداث ورزشگاه شهدای محله کجوار خبر داد و افزود: زمین چمن به  مصنوعی  به ابعاد ۹۵×۵۹ ، ساختمان رختکن ، سرویس بهداشتی و سکو از جمله بخش‌های این مجموعه ورزشی بوده و با بهره‌برداری از آن، امکان بهره‌مندی جوانان و نوجوانان منطقه از یک محیط سالم ورزشی و آموزشی فراهم خواهد شد.

فرخی خاطرنشان کرد: عمده پروژه‌های شهرداری منطقه ۷ تبریز، رفع نیازهای قدیمی شهروندان جنوب‌غرب شهر را به خصوص در بخش‌های کم‌برخوردار، هدف قرار داده‌است.

ارسال نظر