یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
کد خبر39388

به بهانه همکاری با جشنواره تابستانی؛
هنرمندان در جشنواره تابستانی تبریز تجلیل می شوند

898.jpg

شهریارنیوز: جشنواره تابستانی تبریز در خلال برنامه هایش از هنرمندان و عوامل برگزاری ادوار 9 گانه خود تجلیل می کند.

به گزارش شهریار، هنرمندان، مدیران شهرداری، مدیران نهادهای مرتبط و ... در طول 9 سال گذشته همکاری صمیمانه ای با این جشنواره داشته اند و توانسته اند به این حرکت عمق و وسعت بخشند که در این راستا با 10 ساله شدن جشنواره تابستانی از همراهان دلسوز و هنرمند به نشان قدردانی تجلیل می شود.
عاشیق رسول قربانی فعالیت در عرصه موسیقی عاشیقی را از سال۱۳۳۰ نزد استادان موسیقی نظیر عاشیق خیرالله، عاشیق حیدر، عاشیق کریم حضرتی، عزیز شهنازی و عاشیق قره گونیلی آغاز کرد.
عاشیق قربانی یکی از مشاهیر موسیقی محلی آذربایجان بوده و با عنوان «دده» در بین عاشیق‌های آذربایجانی شناخته می‌شود که نشان از ارزش والای وی در بین عاشیق‌ها دارد.
این استاد موسیقی عاشیقی در طول عمر خود به خلق آثار مختلف هنری پرداخته و بین مردم نیز از محبوبیت خاصی برخوردار است.
مهدی ابراهیم زاده و بهنام قدیری فعالان عرصه هنرهای نمایشی حوزه کودکان هستند که سالیان سال در جنگ های شادی و تلویزیون به خلق آثار مختلف نشستند.
همچنین صدیق جمالی از هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی دارای لیسانس ادبیات نمایشی و کارشناسی ارشد تولید سیما است که در جشنواره و حوزه های مختلف مردم تبریز شاهد اجراهای درخشان از وی بوده اند.
فریدون خدایی نیز دیگر هنرمند عاشیق فعال در جشنواره های تابستانی در طی دوره 10 ساله آن بوده که در جشنواره های مختلف شرکت کرده و در کشورهای متعدد به اجرای موسیقی عاشیقی می پردازد که در این دوره از جشنواره تابستانی به همراه دیگر هنرمندان مورد تجلیل قرار گرفت.
جشنواره تابستانی تبریز با شعار اینکه نماد برجسته کار تیمی بوده و کار جزیره ای ثمره ای ندارد، طی 10 سال گذشته توانسته است با تجمیع خرده توان ها به سمت آرمان های نهفته در دل جشنواره برود و در این راستا از هنرمندان همراه خود تا پایان این دوره تجلیل و قدردانی خواهد کرد.

ارسال نظر