یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۵
کد خبر39390

با بررسی ۲۱۸۷ اثر ارسالی صورت گرفت؛
پایان نخستین جشنواره سراسری عکس سال ارسباران با معرفی آثار برتر

898.jpg

شهریارنیوز: نخستین جشنواره عکس سال ارسباران با معرفی آثار برتر از سوی هیئت‌داوران به کار خود پایان داد.

به گزارش شهریار، آیین اختتامیه نخستین دوره جشنواره عکس سال ارسباران که دو هزار و ۱۸۷ اثر از ۱۹۱ عکاس در آن شرکت داشتند، شامگاه شنبه با حضور جمعی از عکاسان و مسئولان در سالن میرزا جعفر قراجه داغی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر برگزار شد و آثار برتر این جشنواره اعلام شد.

ارسال ۲۱۸۷ اثر از ۱۹۱ عکاس به نخستین جشنواره سراسری عکس سال ارسباران

بر این اساس در بخش مستند اجتماعی صابر قاضی از تبریز مقام اول، سجاد پاداش از اردبیل مقام دوم و هادی عباسقلیزاده از اهر مقام سوم را به دست آوردند و در بخش طبیعت و معماری نیز مقام های دوم و سوم به ترتیب به مهدی پور نصر از تبریز و امیر یوسفیان اهری از اهر رسید و هیات داوران انتخابی برای مقام اول این بخش نداشتند.

در بخش ویژه شیرینی اهری این جشنواره که پس از داوری آثار ارسالی تعداد ۶۸ اثر از ۴۳ عکاس به مرحله نهایی راه یافته بودند، سجاد ابراهیمی از اهر به عنوان نفر برگزیده معرفی شد

داوران در پی دیدن مهارت، زیبایی، ترکیب‌بندی آثار جشنواره هستند

عضو هیئت‌داوران جشنواره سراسری عکس سال ارسباران نیز در این آیین اختتامیه گفت: از هنرمندان عکاس خواهش می‌کنم صداقت و راستی را که آئین جوانمردی است رعایت کنید، چراکه هر کس به ارزیابی عکس‌های شما می‌نشیند، در پی دیدن مهارت، زیبایی، ترکیب‌بندی مناسب و منطبق بودن آن با موضوع فراخوان است و از همه فراتر راستی و صداقت را طالب است.

میر عباس آل یاسین در ادامه اظهار داشت: نخستین جشنواره سراسری عکس سال ارسباران با موضوع آثار و ابنیه تاریخی و باستانی، طبیعت بکر، زندگی روستایی و عشایری، مشاغل سنتی در میان روستائیان و عشایر ارسباران به‌خوبی برگزار شد و چنین فراخوانی مرا به اندیشه واداشت که این‌همه شکوه و عظمت و زیبایی این کهن مرز و بوم وسیع را کدامین قدرت و مهارت می‌تواند به تصویر بکشد.

وی افزود: به‌هرحال مسابقه‌ای بود که رقابت و مهارت می‌طلبید، جای شکر که بعضی از عکاسان هنرمند خوش درخشیدند، اما بعضی نیز متأسفانه نه به چهارچوب فراخوان توجه داشتند و نه به شکوه و عظمت و زیبایی و صفا و صداقت این خطه کهن، فقط خواسته بودند باری به هر جهت را امتحان کنند.

آل یاسین ادامه داد: بر اساس دعوت دبیرخانه این جشنواره به‌اتفاق آقایان کریم متقی و جلال شمس آذران به ارزیابی تعداد ۲۱۸۷ عکس نشستیم و طبق آئین‌نامه و مقررات ذکر شده در فراخوان پس از ۱۰ ساعت تلاش و بررسی چندباره تمام آثار رسیده به دبیرخانه تعداد ۶۲ عکس به مرحله نهائی راه یافت و از میان این تعداد شش عکس از شش عکاس هنرمند برگزیده شد.

عضو هیئت‌داوران جشنواره سراسری عکس سال ارسباران وی تأکید کرد: به‌عنوان عضو کوچکی از اهالی هنر با ۵۸ سال سابقه فعالیت مستمر در این زمینه، از عزیزان هنرمند و هنرمندان عکاس خواهش می‌کنم در هر مسابقه و رقابتی که می‌خواهید وارد شوید به مقررات و آئین‌نامه آن کاملاً دقت کنید و صداقت و راستی را که آئین جوانمردی است رعایت کنید، چراکه هر کس به ارزیابی عکس‌های شما می‌نشیند، در پی دیدن مهارت، زیبایی، ترکیب‌بندی مناسب و منطبق بودن آن با موضوع فراخوان است و از همه فراتر راستی و صداقت را طالب است.

گفتنی است آقایان کریم متقی؛ جلال شمس آذران و میر عباس آل یاسین به‌عنوان هیات داوران نخستین جشنواره سراسری عکس سال ارسباران انتخاب‌شده بودند.

ارسال نظر