پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
کد خبر40512

مدیر مرکز مطالعات و تحقیقات دانشگاه تبریز:
سومین جشنواره بین‌المللی «نشان فرهنگی شهریار» در تبریز برگزار می‌شود/ اعطای نشان شهریار به 6 برگزیده

شهریارنیوز: مدیر مرکز مطالعات و تحقیقات آذربایجان‌شرقی دانشگاه تبریز گفت: در گرامیداشت روز ملی شعر و ادب فارسی سومین جشنواره بین المللی نشان فرهنگی شهریار در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش شهریار به نقل از فارس، احمد فرشبافیان از برگزاری سومین جشنواره بین‌المللی نشان فرهنگی شهریار در تبریز خبر داد و اظهار کرد: این جشنواره همزمان با سالگرد رحلت استاد شهریار در ۲۷ شهریورماه از ساعت ۱۰ صبح در سالن اجتماعات دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این جشنواره به ۶ نفر نشان شهریار اعطاء خواهد شد و از 2 نفر دیگر تقدیر به عمل خواهد آمد، افزود: افراد منتخب از کشورهای جمهوری نخجوان، جمهوری آذربایجان، ترکیه، گرجستان و ایران هستند.

مدیر مرکز مطالعات و تحقیقات آذربایجان‌شرقی دانشگاه تبریز، معیار انتخاب افراد برای اعطای نشان شهریار را جنبه‌های علمی و فرهنگی مطرح کرد و افزود: این رویه در سال گذشته فقط روی ملاک علمی قرار داشت که امسال با تغییر رویکرد به جنبه فرهنگی نیز توجه شده است.

وی اضافه کرد: افراد منتخب برای اخذ نشان شهریار جزو فعالان علمی و فرهنگی برای تبادلات بین کشوری هستند.

مدیر گروه زبان و ادبیات ترکی آذری در دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: سومین جشنواره بین‌المللی نشان فرهنگی شهریار با حضور مدال‌گیران سال گذشته جشنواره، سفرای ایران در کشورهای همسایه، رایزنان فرهنگی، اساتید دانشگاهی و سایران برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: شعار امسال جشنواره نشان فرهنگی شهریار دیپلماسی علمی و فرهنگی مدون دیپلماسی سیاسی انتخاب شده است.

ارسال نظر