پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
کد خبر40513

معاون صنایع دستی آذربایجان شرقی/
رشد ۷۰ درصدی آثار ارسالی به دومین جشنواره چاپ باتیک (کلاقه ای)

photo_2017-09-14_08-22-35.jpg

شهریارنیوز: معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از رشد ۷۰ درصدی ارسال آثار به دومین جشنواره چاپ باتیک (کلاقه ای) شهرستان اسکو خبر داد.

به گزارش شهریار، فرشاد به آفرین، در مراسم برگزاری دومین جشنواره چاپ باتیک (کلاقه ای) شرستان اسکو که در محل کانون فرهنگی آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد، با اعلام این مطلب افزود: در اولین جشنواره باتیک که سال ۹۵ برگزار شد ۶۸ اثر شرکت داده شده بود که امسال با استقبال هنرمندان تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره به ۱۰۴ رسیده است که نسبت به سال گذشته رشد ۷۰ درصدی داشته است.

به آفرین خاطر نشان کرد: آثار ارسال شده به این جشنواره از نظر کیفی، تنوع ، نوع آوری و طرح های بدیع قابل توجه بود که نشان از جریان سازی و توجه هنرمندان به سمت نوگرایی و خلاقیت با تلفیق طرح‌های منطبق فرهنگ بومی و اصیل و بازارپسند است.

وی با اشاره به آموزش ۲۰ هنر آموز علاقمند به هنر چاپ باتیک در سال ۹۵ گفت: با حمایت مسئولین شهرستان اسکو به عنوان مهد این هنر، امسال تعداد این هنرمندان به ۶۰ نفر رسیده است خود گامی مهم در راستای ترویج و حفظ این هنر منحصر به فرد به شمار می رود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را ارج نهادن به تلاش هنرمندان چاپ باتیک (کلاقه ای)،ارتقای کیفی تولیدات باتیک استان و تلاش در جهت برندسازی عنوان کرد.

به آفرین با اشاره به منحصر به فرد بودن شیوه تولید این هنر در شهرستان اسکو بر اهمیت برند سازی این صنعت از سوی هنرمندان و مردم این شهرستان تاکید کرد و عنوان کرد: برند سازی و طراحی مناسب برند زمینه معرفی و ماندگاری باتیک را در ذهن مخاطب فراهم می سازد و امکان رقابت در بین تولیدکنندگان در نتیجه افزایش کمی و کیفی محصول را موجب می شود.

معاون صنایع دستی استان همچنین با اشاره به افتتاح بازارچه دایمی صنایع دستی در شهرستان اسکو در آینده نزدیک، از زحمات مرتضی محمدزاده فرماندار شهرستان اسکو در تحقق این هدف قدردانی کرد.

شایان ذکر است در این جشنواره از نفرات اول تا سوم که به ترتیب رضا میرزاجانی، اسکندر رنجبر، علی امیری با اهدا جوایز و لوح تجلیل به عمل آمد.

ارسال نظر