چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
کد خبر40796

سرپرست شهرداری تبریز:
آموزش و آگاهی، اساس پیشگیری از حوادث آتش‌نشانی است

photo_۲۰۱۷-۰۹-۱۳_۲۱-۴۱-۱۶.jpg

شهریارنیوز: سرپرست شهرداری تبریز گفت: آتش‌نشانی، ریشه در عشق و ایثار به جامعه دارد و از این حیث، از معدود مشاغل مقدس و متعالی جامعه به شمار می‌رود.

به گزارش شهریار، محمدحسین اسحقی با بیان این مطلب اظهار داشت: توسعه شهرمان در سال‌های اخیر، روند متفاوتی در پیش گرفته و همین امر، ضرورت‌های ایمنی را پیچیده‌تر کرده است.

وی اضافه کرد: آموزش و آگاهی، اساس پیشگیری از حوادث آتش‌نشانی است، اگر بتوانیم مهارت‌های حوزه ایمنی را در میان اصناف و مشاغل، ادارات دولتی، مراکز آموزشی، مکان‌های عمومی، خانواده‌ها و اقشار جامعه ارتقا دهیم، طبیعی است که حجم حوادث به طرز چشمگیری کاهش خواهد یافت.

سرپرست شهرداری تبریز اظهار داشت: در سال‌های گذشته، اقدامات مهمی در تقویت تجهیزات و ارتقای نیروی انسانی آتش‌نشانی تبریز صورت گرفته که تاثیر آن، در کاهش آمار و ارقای حریق و حوادث ناگوار کاملاً بارز است.

وی از آتش‌نشانان به عنوان ایثارگران عرصه مدیریت شهری یاد کرد و گفت: حادثه پلاسکوی تهران سال گذشته، گوشه‌ای از ایثار و رشادت آتش نشانان را نشان داد؛ این قبیل حوادث، از بی‌احتیاطی‌های جزئی، آغاز، و به ایثار، رشادت و حتی شهادت آتش نشانان ختم می‌شود.

ارسال نظر