پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
کد خبر40822

خبر/
بهروز عمرانی سرپرست پژوهشکده باستان‌شناسی شد

شهریارنیوز: سیدمحمد بهشتی، رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری طی حکمی بهروز عمرانی را به سمت معاون پژوهشی این پژوهشگاه منصوب کرد‌.

به ‌گزارش شهریار، این انتصاب به دنبال نایل شدن حمیده چوبک رئیس پژوهشکده باستان‌شناسی به افتخار بازنشستگی صورت گرفت.

در بخشی از حکم سرپرست جدید پژوهشکده باستان‌شناسی آمده است:

امید است جنابعالی با تشریک مساعی سایر معاونت‌ها و پژوهشگران پژوهشکده باستان‌شناسی در راستای تحقق شرح وظایف مصوب و سند راهبردی پژوهشگاه و دیگر اسناد بالادستی در انجام وظایف اهتمام ورزیده، موفقیت شما را از خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

عمرانی در سال ۱۳۷۰ در اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان آذربایجان شرقی به عنوان کارمند قراردادی جذب و از سال ۱۳۷۲ به‌عنوان کارشناس ارشد این اداره‌کل استخدام رسمی شد. او سال ۱۳۷۴ به عنوان معاون پژوهش این اداره‌کل  انتخاب و تا سال ۱۳۷۶ در این حوزه فعالیت داشت.

عمرانی از سال ۱۳۷۷ تا سال ۱۳۸۳ به‌ عنوان مدیرکل اداره میراث‌فرهنگی استان آذربایجان غربی خدمت کرد، سرپرست جدید پژوهشکده باستان‌شناسی مجدداً از سال ۱۳۸۳ تا پایان سال ۱۳۹۱ به عنوان معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  در استان آذربایجان شرقی مشغول به‌کار شد.

عمرانی همچنین در طی فعالیت سازمانی در پروژه‌های ثبت جهانی کلیساهای آذربایجان در سال ۱۳۸۷، ثبت جهانی بازار تبریز در سال ۱۳۸۹ و نیز در مرمت آثار تاریخی استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی مشارکت فعال داشته و به‌عنوان یکی از اعضای مرمت و احیای بازار تبریز در مراسم انتخاب بازار تبریز به‌عنوان برنده جایزه معماری آقاخان در سال ۲۰۱۳ شرکت داشته است.

بهروز عمرانی در خرداد ماه امسال با حکم سیدمحمد بهشتی ریاست پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری به معاونت پژوهشی این پژوهشگاه منصوب شد.

ارسال نظر