سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
کد خبر41023

پشت این سد شهری است! + تصاویر

13649243_165950413813233_842498355_n.jpg

شهریارنیوز: جزیره کوشک، یکی از زیباترین تفرجگاه‌های کشور در استان خوزستان است که در همسایگی رودخانه‌ی زیبای کارون و در پشت سد شهید عباس‌پور قرار دارد.

به گزارش شهریار، آغاز فصل پاییز و خنک شدن هوا می تواند شروعی تازه برای گردشگری باشد؛ زمانی برای سفر به جنوب کشور، جایی که در نیمه اول سال به دلیل گرمای هوا کمتر مورد استقبال گردشگران قرار می گیرد اما نیمه دوم سال می تواند فصلی مناسب برای سفر به این خطه باشد. در جنوب کشور مناطق بکر گردشگری بسیار فراوان است و جزیره کوشک یکی از این مناطق جذاب گردشگری است. 

منطقه گردشگری کوشک از توابع شهرستان اندیکا در استان سرسبز و پهناور خوزستان واقع شده است که می تواند سهمی بسزا در توسعه صنعت گردشگری کشور داشته باشد.

این منطقه را که سالانه میزبان سیلی از گردشگران داخلی و خارجی است به یقین می‌توان در گروه یکی از زیباترین جزایر کشور به دلیل وجود طبیعت بکر، پوشش گیاهی متنوع، چمن‌زارها، گل‌های رنگارنگ و درختان متنوع میوه قرار داد.

کوه‌نوردی، صخره‌نوردی، غارنوردی، قایق‌سواری، دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی از جمله تفریحات مهیج در این منطقه گردشگری است که می تواند اوقاتی مفرح و به یاد ماندنی را برای گردشگران فراهم آورد.

همچنین در این جزیره‌ی زیبا و افسانه‌ای، امکانات رفاهی و اقامتی مجهز و قابل توجهی ایجاد شده است که می‌توان به تعدادی ویلا، زمین فوتبال، سالن غذاخوری و سالن ورزشی در کنار امکانات ویژه‌ی دیگری اشاره کرد.

برای رسیدن به این جزیره زیبا باید از جاده‌ی مسجد سلیمان به سمت شهرستان اندیکا حرکت کرد. پس از رسیدن به اندیکا به سمت دریاچه سد شهید عباسپور باید رفت که جزیره‌ی کوشک در دل آن قرار دارد.

 

 

ارسال نظر