سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
کد خبر41031

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی خبر داد:
اختصاص 22 هزار مترمربع فضا برای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز

287224_189.jpg

شهریارنیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز از دوم تا هفتم آبان در تبریز گفت: حدود 22 هزار متر مربع فضای سرپوشیده در اختیار ناشران شرکت کننده در این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

به گزارش شهریار به نقل ازایرنا، محمد محمدپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت و نقش کتاب و کالاهای فرهنگی در توسعه فرهنگی کشور و استان افزود: برنامه ریزی برای حضور بیش از یک هزار ناشر داخلی و 100 ناشر خارجی برای شرکت در این نمایشگاه انجام شده است.

وی گفت: امسال با توجه به قرار گرفتن در آستانه رویداد فرهنگی تاریخی تبریز 2018 بخش بین الملل این نمایشگاه تقویت شده و در این راستا با هماهنگی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران از ناشران کشورهای همسایه از جمله ترکیه، روسیه، عراق، لبنان و جمهوری آذربایجان دعوت شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: در نمایشگاه امسال خانه مطبوعات، رسانه ها، پایگاه های خبری و خبرگزاری های استان توانمندی های خود را به نمایش می گذارند.
محمدپور، ادامه داد: امسال به منظور حمایت از مصرف کنندگان و خریداران کتاب، مبلغ بن حمایتی نمایشگاه از 12 میلیارد ریال سال گذشته به 15 میلیارد ریال افزایش یافته و علاقه مندان به خرید کتاب می توانند با تهیه این بن ها از 20 درصد تخفیف علاوه بر تخفیف هایی که ناشران در نمایشگاه اعمال می کنند، برخوردار شوند.
وی رقم بن ها برای خریداران تا سطح فوق لیسانس و پایین تر را یک میلیون ریال و دکترا و دروس خارج حوزه ها را یک میلیون و 500 هزار ریال اعلام و اظهار کرد: رقم این بن ها تا سطح فوق لیسانس 100 درصد و در سطح دکترا 50 درصد نسبت به گذشته افزایش یافته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: در سال های گذشته حدود یک میلیون جلد کتاب در قالب 100 هزار عنوان در سطح داخلی و 20 هزار در سطح خارجی در نمایشگاه های بین المللی کتاب تبریز به نمایش گذاشته شده و پیش بینی می شود امسال تعداد کتاب های این نمایشگاه افزایش یابد.

محمدپور، اجرای برنامه ها با محور اقتصاد مقاومتی، تولید، اشتغال و کارآفرینی، تحریک به مصرف داخلی، تبریز 2018، برگزاری نمایشگاه های مختلف هنری، کارگاه های آموزشی، نشست های تخصصی، شب های شعر و ادب، مسابقه های مختلف و اجرای موسیقی های آئینی را از جمله برنامه های جنبی پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز اعلام کرد.
وی گفت: علت تاخیر برگزاری این نمایشگاه و برگزاری آن به جای 16 مهر در دوم آبان اعتراض کتابفروشان استان به علت همزمانی با بازگشایی مدارس، حمایت از آن ها و تامین اعتبار مورد نیاز برگزاری نمایشگاه است.

محمدپور ادامه داد: علاقه مندان به خرید کتاب می توانند از 19 مهر اقدام به پیش خرید بن کتاب از 500 هزار ریال تا یک میلیون ریال از طریق سایت http://www.icfi.ir اقدام کنند.
نمایشگاه بین المللی تبریز پس از نمایشگاه بین المللی تهران با بیشترین استقبال از سوی ناشران و علاقه مندان به کتاب و مطالعه مواجه می شود.

در سال های گذشته تعداد بازدید کنندگان از این نمایشگاه تا 800 هزار نفر نیز رسیده و میزان فروش کتاب در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز 145 میلیارد ریال بود.

ارسال نظر