چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۰
کد خبر41042

بدون هیچ حمایتی پرونده های خارجی را مختومه کردیم
آجورلو:تنها ماندیم اما تسلیم نشدیم

تراکتورسازی.jpg

شهریارنیوز: مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز هواداران را همراهان و حامیان وفادار این باشگاه در سال های اخیر دانسته و گفت:ما با حمایت و همراهی همین هواداران از تمامی مشکلات و بحران ها عبور می کنیم.

قائله بدهی های خارجی یکی از مشکلات اصلی باشگاه در سال های اخیر بوده که البته هیچ کدام مرتبط با دوره فعلی نمی باشد اما میراث تلخی است که از گذشته به جای گذاشتند و بیشترین آسیب را به باشگاه وارد ساخته است. با این وجود نیاز به یک همت جدی برای حل این مشکل وجود داشت و به همین دلیل کمیته ویژه ای برای رسیدگی به این موضوع تشکیل دادیم. در مورد این پرداخت ها باید بگویم ما نمی توانستیم نسبت به تهدیدهای احتمالی بی تفاوت باشیم و بدهی های باقیمانده از گذشته را پرداخت نکنیم که در این صورت اتفاقات بسیار تلخی برای تراکتورسازی روی می داد اما در این راه سخت چه حمایتی از باشگاه صورت گرفت؟

آجورلو اضافه کرد:خوشبختانه امروز می توانیم اعلام کنیم که 7 پرونده با پرداخت بدهی ها مختومه شد وآنطور که مسئولان محترم فدراسیون فوتبال اعلام کردند تراکتورسازی مشکلی برای حضور در مسابقات لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا نخواهد داشت اما هواداران باید بدانند که این روند با چه سختی هایی همراه بوده و ما عملا در این مدت به شکل همزمان هزینه دو تیم را پرداخت کردیم. تراکتورسازی هرچند در اسناد متعلق به شركت تراكتور سازى است، ليكن در اين دوسال حتى يك ريال جهت امور جارى باشگاه و بدهى هاى سنوات گذشته دریافت نکرده است. این در حالی است که برخی اتفاقات تلخ گذشته مشکلات بزرگی برای این باشگاه ایجاد کرد كه يكى از آنها فسخ قرارداد سه بازيكن خارجى بود.شكايت این بازیکنان منجر به بسته شدن دو پنجره گرديد و ضرر و زيان معنوى و مادى آن هم به عهده کسانی است كه موجب اين اتفاق بودند و هم كساني كه راه كمك به باشگاه را پيش نگرفتند . البته در زمان مقتضی در محضر مردم شريف آذربايجان در این خصوص شفاف سازى خواهم کرد .اين باشگاه متعلق به مردم شریف آذربایجان و همه هوادران وفادار است اما آنهايى كه فكر كردند بعد از اين تسويه حساب هاي مالى و پرداخت بدهی ها مى توانند با تسلط بر امور راه اشتباه گذشته را بروند در اشتباه هستند.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی گفت:من از روز اول اعلام کردم که هزینه های جاری باشگاه را از طریق طرح های اقتصادی تامین می کنیم همانطور که به وعده خودمان عمل کردیم اما حداقل انتظار داشتیم برای پرداخت بدهی های سنگین باقیمانده از گذشته مورد حمایت قرار بگیریم که این اتفاق هم نیافتاد. یکی از مسئولان در همین روزها گفته بود هیچ حمایتی از تراکتورسازی صورت نمی گیرد در حالی که وضعیت بعضی از دیگر باشگاهها اینگونه نیست. البته این حرف تا حدودی درست است چرا که بدهی های خارجی و سنگین برخی از باشگاهها از طریق منابع دیگری تامین شده است. در واقع برای پرداخت بدهی ها به باشگاهها کمک کردند اما چرا به ما کمکی نشد و تراکتورسازی را با همه این مشکلات تنها گذاشتند؟ امروز به هوادارانمان می گوییم که با وجود 7 میلیارد بدهی سنگین خارجی تنها ماندیم اما تسلیم نشدیم.

فوتبال هیچ درآمد و خروجی برای باشگاهها ندارد
 
آجورلو در ادامه گفت:دوستان خوب من در فدراسیون فوتبال ازجمله آقای تاج و آقای ساکت زحمات زیادی می کشند و به خوبی در جریان مشکلات باشگاهها قرار دارند. اگر قرار است باشگاهها به استقلال مالی برسند باید از درامدهای متعارف و قانونی فوتبال برخوردار شوند. مسئله حق پخش چند سال است که به نتیجه نمی رسد؟ چند سال است که هیچ وجهی از درآمد تبلیغات دور زمین دریافت نمی کنیم؟ باشگاهها باید صبور باشند تا این منابع عملی و اجرایی شود اما مگر بازیکن و مربی طلبکار یا فیفا و ای اف سی هم صبر می کنند؟ ما بیش از هر مقطع دیگری تحت فشار بودیم و چاره ای نداشتیم جز پرداخت این بدهی ها. حداقل درآمدهای جاری فوتبال می توانست در تامین این اعتبارات به ما کمک کند. فوتبال متاسفانه هیچ درآمد و خروجی برای باشگاهها ندارد و تنها باید از طریق اسپانسر و حامیان مالی کلیه هزینه ها را تامین کنیم. باور من این است که مردم خوب آذربايجان به خوبى مى توانند باشگاه خود را در شان آذربايجان كه سر ايران است اداره نمايند و در حوزه اقتصادى با زندگى روزمره خود اين باشگاه را در سطح آسيا به رتبه اول اقتصادى ومالى برسانند و از نظر فنى هم در صدر جدول کشور و آسيا عملکرد درخشان و بی سابقه ای داشته باشند.
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی اضافه کرد:من پیش از این اعلام کردم که تراکتورسازی را با طرح های اقتصادی ثروتمند می کنیم و امروز همچنان بر این ادعا پافشاری می کنم. قطعا حمایت هواداران از طرح های اقتصادی تراکتورسازی را ثروتمند و بی نیاز می کند. ما اگر بدهی به جا مانده از گذشته نداشتیم همین امروز با هیچ کسری بودجه ای هم مواجه نبودیم. در واقع این 7 میلیارد می توانست کلیه هزینه های فصل جاری ما را نیز تامین کند اما علاوه بر هزینه های جاری اعتبارات لازم برای پرداخت بدهی ها را نیز فراهم ساختیم. هواداران باید بدانند که تعدادی از بازیکنان فعلی باشگاه هنوز مطالباتی از 3 فصل گذشته دارند.

در طرح های اقتصادی به دنبال تحمیل هزینه مضاعف به هواداران نیستیم

آجورلو با اشاره مجدد به طرح های اقتصادی باشگاه تراکتورسازی گفت:من همیشه با صداقت و صراحت هوادارانمان را در جریان همه امور و مشکلات قرار داده ام. امروز هم شرایط را به وضوح تشریح کردم که بدانید چه تلاش هایی صورت گرفته و چه وضعیتی وجود دارد. اقدامات لازم برای جذب بازیکن جدید و تقویت تیم در نیم فصل هم صورت می گیرد و به خواست خدا به انتظارات به حق هواداران به خوبی پاسخ می دهیم اما در این بین همچنان از هوادارانمان می خواهم که با حمایت از طرح های اقتصادی یاور و حامی تراکتورسازی باشند. ما در طرح های اقتصادی به دنبال تحمیل هزینه مضاعف به هواداران نیستیم . در واقع نیازهای عادی و روزمره زندگی مردم شریف آذربایجان و همه هواداران تراکتورسازی در سراسر کشور را با طرح های اقتصادی باشگاه پیوند داده ایم. به طور مثال هر شهروندی  از یک یا چند سیم کارت استفاده می کند و درخواست ما از هواداران این است که از سیم کارت های آذرتل استفاده کنند. خوشبختانه طرح آذرتل به نتیجه رسیده و فروش این سیم کارت ها از هفته گذشته آغاز شده است. هواداران باید بدانند که تراکتورسازی شریک و بهره مند از سود آذرتل است. با خرید این سیم کارت ها علاوه بر حمایت از باشگاه هویت تراکتوری خودتان را ثابت می کنید. تا هر زمانی که آذرتل فعال باشد شریک تجاری باشگاه تراکتورسازی خواهد بود و تا سال ها می تواند بخش قابل توجهی از اعتبارات و نیازهای مالی باشگاه را تامین کند. دریافت کارت هواداری بانک کوثر از دیگر طرح های مورد نظر است. هر شهروند از یک یا چند کارت بانکی استفاده می کند و کارت بانکی کوثر نیز درست مثل سایر کارت های عضو شبکه شتاب است. هوادار با افتتاح حساب و دریافت این کارت بدون آنکه هیچ هزینه ای پرداخت کند از باشگاه خودش حمایت خواهد کرد. ارسال پیامک 3 به سامانه 3090 ایرانسل هم از دیگر روش هایی است که مستقیما موجب تقویت مالی باشگاه می شود که هواداران ما نیز می توانند با مشارکت گسترده و همه جانبه در این بخش حامی تراکتورسازی باشند. همچنین طرح تخفیف باشگاه هواداری تراکتورسازی که در تبریز آغاز شده و در سراسر کشور گسترش خواهد یافت نه تنها هزینه مضاعفی برای هوادار ندارد بلکه هزینه زندگی روزمره را به شکل معنی داری کاهش می دهد. هواداران با عضویت در این طرح می توانند از صدها مرکز خرید فروشگاهها و همچنین مراکز خدماتی متعدد با تخفیف های ارزشمند و قابل توجه استفاده کنند، در عین حال از همین محل منافع و درآمد باشگاه نیز تامین خواهد شد که یک اتفاق بی سابقه و بسیار ارزشمند است.همچنین طرح پوزهای تراکتور که از سال گذشته مطرح شد و به زودی اجرایی می شود هیچ هزینه ای برای مصرف کننده و هواداران نخواهد داشت اما می تواند تضمین کننده منافع باشگاه باشد.
 
در واقع طرح های اقتصادی بهترین ابزار برای خودکفایی تراکتورسازی بزرگ است و هدف نهایی ما این است که این باشگاه در انتظار کمک و حمایت مالی هیچ نهاد و ارگانی نباشد و به توانمندی های خودش تکیه کند.
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در ادامه اظهار داشت:برخی افراد كه با وجود  سرمايه فراوان در دوران سختي به ما كمك نكردند و مخالف فروش اين باشگاه به مردم شريف آذربايجان بودند اما از سوی دیگر بدهی ها و مشکلات متعددی برای این باشگاه به وجود آوردند باید بدانند ، مردم آذربايجان وهواداران شريف تراكتور سازى مالك واقعى و قطعى اين باشگاه هستند و این وفاداری را در روزهای سخت به خوبی ثابت کرده اند. ما در سخت ترین روزها تسلیم نشدیم و به فضل خدا مشکلات را شکست دادیم. مثل همه روزهای گذشته به هواداران وفادار تراکتورسازی تکیه می کنیم در حالی که می دانیم هیچ حمایتی از این باشگاه صورت نگرفته اما تراکتور آنقدر بزرگ و معتبر است که روی پاهای خودش می ایستد. ثروت حقیقی این باشگاه هوادار بزرگواری است که در سرما و گرما تیم محبوبش را تنها نگذاشته و در همه شهرهای ایران تراکتورسازی را همراهی می کند. 

هواداران سهامداران باشگاه خواهند بود

آجورلو همچنین در پایان گفت:می خواهم یک نوید به خانواده بزرگ تراکتورسازی بدهم و آن اینکه گام های مهمی برای تحقق خصوصی سازی و واگذاری باشگاه به مردم برداشته شده است. در همین راستا دارندگان کارت هواداری بانک کوثر و همینطور کسانی که سیم کارت ها دائمی آذرتل را خریداری  می نمایند یا کسانی که در طرح تخفیف باشگاه هواداری و یا طرح پوز تراکتور مشارکت می کنند در موعد مقرر می توانند با خرید یک سهم یک یا دو میلیون ریالی سهامدار باشگاه تراکتورسازی تبریز باشند. در واقع تمامی هواداران عزیزی که در کلیه طرح های اقتصادی باشگاه مشارکت می کنند و در روزهای سخت یاور تیم محبوبشان هستند صاحبان حقیقی و قانونی تراکتورسازی خواهند بود. من به عنوان خدمتگذار هواداران همانطور که وعده داده بودم برای خودگردانی و استقلال مالی ،‌درآمدزایی از طریق طرح های اقتصادی و پروژه مهم واگذاری با تدبیر فرماندهی محترم کل سپاه پاسداران اقدامات لازم را انجام داده ام و فکر می کنم حالا نوبت شما هواداران است که با همراهی و حمایت خودتان از این طرح ها زمینه تحقق استقلال مالی تراکتورسازی و واگذاری این باشگاه پرطرفدار را فراهم سازید. انشالله با اتحاد و همدلی در کنار شما روزهای بزرگی را در تاریخ تراکتورسازی رقم خواهیم زد. در اینجا لازم است از سردار سرلشکر جعفری فرماندهی سپاه پاسداران و سردار سلامی جانشین فرماندهی تشکر کنم که با حمایت های خود موجب شدند با آرامش روند فعالیت های تراکتورسازی دنبال شود و درآمدزایی باشگاه همچنین طرح های اقتصادی سامان بگیرد.
همچنين از يحيى گل محمدى و ساير اعضاى كادر فنى تشكر مي كنم كه با  خودباورى  عليرغم وجود مشكل محروميت به توانمندى خودشان و بازيكنان تيم ايمان داشتند و با تلاش و پشتكار از ظرفيت ارزنده بازيكنان مستعد و جوان به بهترين شكل استفاده كردند. معرفى هركدام از اين ستاره هاى ناشناخته حاصل زحمات و هنر اعضاى كادر فنى است كه با اعتماد به جوانان آينده باشگاه را تضمين نموده اند. از بازيكنان متعصب و باغيرت تيم چه نفرات با تجربه و بزرگ ترها چه بازيكنان جوان هم تشكر مي كنم كه بدون كوچك ترين حاشيه در نهايت آرامش تنها با همدلى و غيرت دست در دست هم براى سربلندى تراكتورسازى تلاش مي كنند و ترديد ندارم كه در اين مسير دشوار با توكل به خداوند كريم موفق و  پيروز خواهند بود.

ارسال نظر