چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
کد خبر41063

گروه نمایش آینا از تبریز به ترکیه دعوت شد/
اجرای نمایش "اتابک پارکنین تراژدیسی" در ترابوزان

123171.JPG

شهریارنیوز: گروه نمایش آینا به مناسبت روز جهانی هنر با نمایش "اتابک پارکینین تراژدیسی" به ترکیه دعوت شده و در شهر ترابوزان به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

به گزارش شهریار، علی فتوحی، سرپرست گروه نمایش آینا در این خصوص گفت: این برنامه همه ساله توسط خانه هنرمندان شهر ترابزون ترکیه اجرا می‎شود و هنرمندان زیادی از چندین کشور به اجرای برنامه می‌پردازند. 

 وی با اشاره به اینکه امسال نهمین دوره این فستیوال برگزار می‌شود ادامه داد: فستیوال یاد شده از ۲۷ مهر ماه سال جاری آغاز و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت. 

 وی بیان کرد: نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» اثر مرتضی هاشمپور، به کارگردانی سیروس مصطفی با موضوع دلاوری و میهن پرستی، استبداد و استکبار ستیزی قهرمان ملی ستارخان است که پیش از این در تبریز، تهران، کرمانشاه و اهر به روی صحنه رفته و در جشنواره سراسری سوره نیز موفقیت‌های بسیاری کسب کرده است. 

 فتوحی همچنین با اشاره به اینکه نمایش مذکور در سال جاری توانست هشت جایزه‌ی نخست جشنواره سراسری سوره را از آن خود کند گفت: "اتابک پارکنین تراژدیسی" که به زبان ترکی اجرا می‌شود، تنها نماینده جمهوری اسلامی ایران در این فستیوال خواهد بود. 

 سرپرست گروه نمایشی آینا با اشاره به اینکه امکان حضور این نمایش در جشنواره یاد شده با همکاری نهادهای مختلف میسر شده است گفت: استانداری، شهرداری و شورای کلانشهر تبریز، سازمان زیباسازی، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری در راه اعزام این گروه به ترکیه همکاری بسیاری داشته‌اند. 

 وی با اشاره به توفیقات گروه نمایشی آینا در جشنواره های بین‌المللی مانند بوسنی و قزاقستان ظرف ماه‌های اخیر اظهار کرد: این گروه افتخار می‌کند با تکیه بر هنرمندان مطرح شهر تبریز نماینده شایسته‌ای در این عرصه بوده؛ به طوری که نشان مروارید خزر را فستیوال قزاقستان و نشان صلح و دوستی را از فستیوال بوسنی به دست آورده است. 

 وی در از همکاری های مسئولان نمایندگی وزارت امورخارجه در شمالغرب، سفیران و رایزنان فرهنگی کشورمان در کشورهای میزبان نیز قدردانی کرد که در تمام سفرهای فرهنگی، همواره پشتیبان هنرمندان بوده‌اند. 

ارسال نظر