پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷
کد خبر41085

حفاظت از پارک بزرگ تبریز، در دستور کار شهرداری منطقه ۴ تبریز است

14903.jpg

شهریارنیوز: شهردار منطقه چهار تبریز، پارک بزرگ تبریز را ظرفیتی ارزشمند برای توسعه فرصت های گردشگری خواند و گفت: حفاظت از این پارک، با جدیت در دستور کار منطقه ۴ است.

شهردار منطقه چهار تبریز، پارک بزرگ تبریز را ظرفیتی ارزشمند برای توسعه فرصت های گردشگری خواند و گفت: حفاظت از این پارک، با جدیت، در دستور کار منطقه ۴ است.

به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۴ تبریز، اکبر امجدی گفت: پروژه پارک بزرگ تبریز از بزرگترین پروژه‌های توسعه فضای سبز شهری به شمار می‌رود که اجرای آن از اولویت های این منطقه است.وی زیر کشت بودن قسمت‌هایی از این پارک (صیفی کاری) را فرصت خوبی جهت حفظ فضای سنتی پارک عنوان کرد و بر حفظ باغات سبزی کاری و جاده های دسترسی موجود به منظور استفاده از ظرفیت پارک بزرگ و توسعه گردشگری در منطقه تاکید کرد.
شهردار منطقه ۴ در ادامه حفظ مسیر های موجود، منابع طبیعی و بافت سنتی را در اجرای این پروژه مهم خواند و گفت: پروژه عظیم پارک بزرگ تبریز، در غرب تبریز قرار گرفته است که با احیاء و به سامان رسیدنش گام بزرگی در راستای توسعه پایدار شهری خواهد بود.
اکبر امجدی گفت: بهترین روش برای کنترل ساخت و ساز غیر مجاز تداوم حصار کشی است که در این طرح نیز جهت جلوگیری از ساخت و ساز های غیر مجاز فضای ضلع جنوبی و غربی پارک نیز مانند فضای ضلع شمالی باید حصار کشی شده و در ملک هایی که تملک صورت گرفته است کشت و کار صورت گیرد.

ارسال نظر