یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۶
کد خبر41578

نفرات برتر مسابقه دوچرخه سواری بانوان ویژه روز دانش آموز مشخص شد

736.jpg

شهریارنیوز: یک دوره مسایقات دوچرخه سواری در بخش دختران و بانوان در پنج رده رده ی سنی و در محل استادیوم یادگار امام برگزار شد .

به گزارش شهریار، سازمان ورزش شهردرای تبریز با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و هیئت دوچرخه سواری استان به مناسبت گرامیداشت روز سیزده آبان، روز دانش آموز مسابقه دوچرخه سواری برگزار کرد.
این دوره از مسابقات را منتخبین شواری شهرتبریزدکترقلیزاده و دکتر نیکو خصلت همراهی کردند.

 اعضای شورا اهتمام ویژه ای به ورزش همگانی دارند

در حاشیه این مسابقات  فرج قلیزاده رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تبریز گفت: اعضای شورا اهتمام ویژه ای به توسعه ورزش همگانی دارند وهمه به اتفاق معتقدیم  ورزش قهرمانی در صورتی پیشرفت خواهد کرد که بتوانیم ورزش همگانی را توسعه بدهیم .

وی اظهار داشت: با اهتمام به ورزش همگانی می شود از بسیاری ناهنجاریهای اجتماعی و فقر حرکتی جلوگیری کرد.

نیکو خصلت عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر اضافه کرد: ورزش همگانی خروجی است باید ورودی داشته باشد  ورودی آن نیزتربیت است باید ابتدا بروی تربیت و فرهنگ سازی ورزش همگانی کار کنیم باید بر روی کودکانمان در مدارس کار کنیم .

وی ادامه داد: شهر تبریز در رتبه بندی آماری ایران جزو شهرهای با افسردگی بالاست و آمارهای موجود از فعالیتهای ورزش همگانی شهروندان تبریزی نشان می دهد که باید بیش از اینها باید کار شود.

نیکوخصلت گفت: شهر مدرن را شهروندان با روحیات بالا میسازند و این میسر نخواهد شد تا زمانیکه اکثریت مردم را در مکانهای ورزش عمومی مشاهده کنیم . کار تیمی وگروهی ، شادی ، احترام به هم نوع و... اینها تمام مزیای ورزش کردن است ما باید بعنوان متولیان شهری بسترهای لازم را برای استفاده اکثریت شهروندان از امکانات ورزشی شهری تسهیل سازیم و اولویت اصلی خود را ورزش همگانی قراربدهیم

وی اظهار داشت: هزینه کرد برای ورزش همگانی بسیار اندک و ناچیزاست دوچرخه سواری نیز یکی از ورزشهای است که در حال حاضر کشورهای اورپائی نسبت به بست وتوسعه آن در بین شهروندان خود اهتمام ویژه ای دارند این درصورتی است که کشورآنها از بی آبی و فضای سبز کمبودی ندارد ماباید فرهنگ سازی بکنیم تا شهروندان برای کسانیکه از دوچرخه برای حمل نقل شهری استفاده میکند احترام قائل شوند و مسیرهای ویژه را برای استفاده دوچرخه سوارن درشهرایجاد کنیم . تبریزیک میلیون وهفتصد هزار نفر جمعیت دارد ولی امکانات شهری و بسترموجود در مقایسه با سایر شهرها زیر صفر است . شرم اور است که در کلانشهری مثل تبریز امکانات عمومی مانند مترو تراموا و...دیگر وسیله نقلیه های عمومی نیست یا وسایل نقلیه عمومی در حد استاندارد نداریم.

شایان ذکر است نتایجایم مسابقات به صورت زیر رقم خورد:

رده خردسال

نفر اول:آينور مردانه

نفردوم:مارال هوشيار

نفرسوم:ثمين اميري

رده ي زير ١٢سال

نفر اول:ثنا اميري

نفر دوم:ارشيدا تاج كريمي

نفرسوم:الين اصغر پور راشد.و هلن ترابی

زير ١٨سال

نفراول:فاطمه دادگر

نفردوم:ثنا قنبري

نفرسوم:صبا عباس زاده

بالاي ١٨سال

نفراول:معصومه صالحي

نفردوم:نگار هجران كش

نفرسوم:مرضیه تقي زاده

رده ي كورسي

نفر اول :ستايش وجدي

نفردوم:ميترا محمديان

نفر سوم :ويدا فاتح

قضاوت این مسابقات راخانم ها: چلانی،عظیمی،هشترودی  برعهده داشتند. 

ارسال نظر