چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
کد خبر41607

رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر تبریز در  موکب جنت الحسین خواستار شد:
افزایش مشارکت مدیریت شهری تبریز در برپایی موکب تبریزی‌ها در کربلا

گزارش تصویری: اعضای شورای شهر در جمع خادمان موکب جنت الحسین و غرفه ویژه تبریز 2018

شهریارنیوز: رئیس کمیسیون نظارت، تحقیق و ارزیابی شورای شهر تبریز گفت: مشارکت مدیریت شهری تبریز در برگزاری مراسم اربعین و برپایی موکب تبریزی‌ها در کربلا مهم و از ضروریات است.

 به گزارش شهریار، دکتر علی آجودان‌زاده با حضور در موکب جنت الحسین شهرداری تبریز در کربلا، در گفت‌وگو با خبرنگار شهریار، ارائه خدمات شهرداری تبریز در گردهمایی بزرگ اربعین حسینی را گسترده و متنوع توصیف کرد.

وی با تاکید بر اینکه شور و اشتیاق عموم شیعیان برای زیارت بارگاه حسینی در مراسم اربعین سال‌به‌سال در حال افزایش است افزود: از این رو مشارکت مدیریت شهری با برنامه ای منسجم و درخور همه زائران بالاخص آذری‌ها در برگزاری این برنامه‌ها یک ضرورت است.

این عضو شورای شهر تبریز خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر و شهرداری تبریز لازم است تلاش چشمگیری برای خدمات رسانی را دو چندان کنند چرا که خیل عاشقان حضرت اباعبدالله سال به سال افزایش می‌یابد و امیدواریم خدمات ارزنده و این نقش‌آفرینی نمود بیشتری داشته باشد.

دکتر آجودان‌زاده با اشاره به خواهرخواندگی دو شهر تبریز و کربلا گفت: هیئات حسینی تبریز دارای پتانسیل بالایی هستند و مدیریت شهری تبریز می‌تواند با دعوت و انسجام بخشی به هیئات تبریزی، زمینه حضور آنان را در شهرهای زیارتی عراق و مسیر نجف به کربلا، فراهم آورد.

وی با یادآوری اینکه خواهر خواندگی کربلا و تبریز بهانه مناسبی است برای تعمیق مشترکات فرهنگی و اجتماعی این دو شهر ادامه داد: از سویی استقبال شهروندان تبریزی ایجاب می‌کند از سال‌های آینده امکانات گسترده ای برای شهروندان ایجاد شود.
 

ارسال نظر