چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
کد خبر41610

نایب رییس کمسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تبریز :
فعالیت تبریز در کربلا قوت قلبی برای آذری ها است

گزارش تصویری: اعضای شورای شهر در جمع خادمان موکب جنت الحسین و غرفه ویژه تبریز 2018

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت:فعالیت موکب جنت الحسین شهرداری تبریز در کربلا قوت قلبی برای آذری ها و شهروندان تبریزی شده است.

به گزارش شهریار، مهندس محرم محمدزاده با حضور در موکب جنت الحسین شهرداری تبریز در کربلا، در گفت‌وگو با خبرنگار شهریار، با اشاره به اینکه تمام کلانشهرها با ظرفیت بالا و همت وافر در راهپیمایی اربعین حضور دارند اظهار کرد: موکب جنت الحسین شهرداری تبریز هم با تنوع خدماتی که در مسیر پیاده روی اربعین ارائه می‌دهد به آبرویی برای تبریز تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه فعالیت تبریز در کربلا قوت قلبی برای آذری ها است افزود: خواهر خواندگی تبریز-کربلا می طلبد که فعالیت موکب تبریزی‌ها در کربلا بیش از این گسترش یافته و میزان خدمات ارائه شده را با توجه به حجم عظیم زائران افزایش دهد.
 

 نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز با اشاره به علاقه شدید تبریزی ها به اهل بیت(ع)، آقا اباعبدالله الحسین (ع)، حضرت ابالفضل (ع) و کربلا خاطر نشان کرد: کارهایی که شهرداری در جهت خواهر خواندگی انجام داده، خوب است ولی باید گسترش یابد.

وی شعرهای آیینی، مراسم منحصر به فرد بازار تبریز و هیئات مذهبی موجود را نشانگر نگاه خاص آذربایجانی‌ها به امام حسین (ع) دانست وافزود: عزاداری و عشق و علاقه آذری ها نسبت به اهل بیت زبانزد است.

مهندس محمدزاده با تاکید بر افزایش مشارکت تبریز در موکب های اربعین نجف تا کربلا تصریح کرد: این حضور فعال نه تنها برای شهرداری بلکه برای سایر ارگان های فرهنگی هم ضروری است تا افزایش یافته و خدمات ارائه شده حجم بیشتری از زائران را پوشش دهد.
 

ارسال نظر