چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۱
کد خبر41623

رئیس هیئت مدیره موکب جنت الحسین شهرداری تبریز:
روزانه نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر از خدمات موکب شهرداری تبریز بهره مند می شوند

علی شریفی

رئیس هیئت مدیره موکب جنت الحسین شهرداری تبریز با تاکید بر اینکه مجموعا نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر در روز از خدمات موکب شهرداری تبریز بهره مند می شوند گفت: با توجه به حجم عظیم زائران اربعین، این موکب در سالهای آینده نیاز به توسعه دارد که امیدواریم شهرداری و شورای شهر از توسعه آن حمایت کنند.

علی شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی شهریار به کربلا، با اشاره به ویژگی های خاص اربعین و ثواب خدمت به زائران اربعین حسینی اظهار کرد: موکب جنت الحسین شهرداری تبریز هم به نمایندگی از مردم تبریز در عمود ۱۳۹۴ جاده قدیم کربلا به نجف هم به زائران اباعبدالله الحسین (ع) خدمت می کنند.

وی با اشاره به اسکان و استراحت روزانه ۳۰۰۰ نفری در این موکب افزود: روزانه بیش از ۳۱ وعده غذایی بین عاشقان و زائران اربعین توزیع می شود.

رئیس هیئت مدیره موکب جنت الحسین شهرداری تبریز با بیان اینکه روزانه ۱۰۰ هزار بطری آب معدنی در موکب در اختیار زائران قرار می‌گیرد گفت: تعدادی از خادمان امام حسین علیه السلام در این موکب هم با ارائه خدمات پزشکی و دارویی روزانه پای تاول زده  بیش از ۶۰۰ نفر از عاشقان امام حسین (ع) پانسمان و درمان می کنند که هر روز استقبال از این خدمت خادمان ما افزایش می‌یابد ولی توان پاسخگویی به نیازها را نداریم.

وی سایر خدمات موکب را یادآور شد و تصریح کرد: واکس، داروخانه، راهنمای زائرین و گمشدگان، پاکسازی معابر نزدیک موکب، برگزاری عزاداری، توزیع پکیج های تبلیغاتی تبریز، برگزاری نماز جماعت و پاسخگویی به مسائل شرعی از جمله دیگر اقدامات موکب جنت الحسین شهرداری تبریز در اربعین حسینی کربلا است.

شریفی با تاکید بر اینکه مجموعا نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر در روز از خدمات موکب شهرداری تبریز بهره مند می شوند ابراز داشت: با توجه به حجم عظیم زائران اربعین، این موکب در سالهای آینده نیاز به توسعه دارد که امیدواریم شهرداری و شورای شهر از توسعه آن حمایت کنند.

وی تصریح کرد: استقبال امسال بسیار فراتر از سال های گذشته است و باید برای توسعه مساحت و خدمات این موکب در سال های آینده که به آروی تبریز تبدیل شده تلاش کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر