شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
کد خبر41663

از ابتدای سال جاری محقق شده است؛
صرفه‌جویی ۱۵میلیارد ریالی در حوزه فضای سبز منطقه ۴ با تولید یک میلیون نشای گل

1398.jpg

شهردار منطقه چهار از تولید یک میلیون نشای انواع گل در گلخانه های سطح منطقه با هدف زیباسازی فضاهای شهری و استفاده از توان داخلی منطقه در تولید گل و گیاه از ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه چهار تبریز، اکبر امجدی با بیان این مطلب بر ضرورت توسعه فضاهای سبز تاکید کرد و گفت: گسترش فضای سبز رابطه تنگاتنگی با بافت شهری دارد که بر این اساس شهرداری منطقه چهار اهتمام ویژه ای در این راستا دارد.
وی از رابطه فضای سبز و توسعه شهری خبر داد و گفت: توسعه و ساماندهی فضای سبز و پارک ها به لحاظ امکانات زیبایی بصری موجب غنی سازی اوقات فراغت خانواده ها می شود و شهروندان را برای حضور و بهره مندی از زیبایی های موجود تشویق می کند.
شهردار منطقه ۴ در این راستا افزود: به همت تلاشگران حوزه فضای سبز منطقه، از ابتدای سال جاری یک میلیون نشاء انواع گل از قبیل قازانیا، رعنازیبا، آهاری، همیشه بهار، شمعدانی، تاج خروسی، ختمی، برگ سفید و ... در گلخانه های سطح منطقه تولید شده است که این امر سبب خودکفایی در تولید گل و کاهش ۱۵ میلیارد ریالی هزینه ها نسبت به سال ۹۵ شده است.
مهندس امجدی ادامه داد: با اقدامات انجام یافته پیش بینی می شود سال آینده نیز شهرداری منطقه ۴ به منظور کاشت بهاره و تابستانه با بهره گیری از تولیدات داخلی خود به منظور ایجاد فضاهای چشم نواز و گسترش فضای سبز اقدام نماید.
 ارسال نظر