یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
کد خبر41677

وحیدجان مقامِ «عند ربهم یرزقون» مبارکت باد
وحید، قطره‌ای از اقیانوس ولایت است/فقط حیف یک وحید داشتم

13960821000397_Test_PhotoH.jpg

شهریارنیوز: پدر شهید وحید فرهنگی ،مدافع حرم گفت: وحید قطره‌ای از اقیانوس ولایت است و من هم سرباز ولایت هستم و خواهم بود، فقط حیف یک وحید داشتم که فدایش کردم ،ای کاش چندین وحید داشتم و به رهبری و راه اسلام هدیه می‌ کردم.

به گزارش شهریار، پیش از ظهر امروز مراسم تشییع و تدفین پیکر پاک و مطهر شهید وحید فرهنگی، مدافع حرم حضرت زینب(س) با حضور جمعی از مسؤولان، مدیران، مردم متدین و انقلابی تبریز برگزار شد.

امروز شهر تبریز رنگ و بوی دیگری داشت، رنگ و بوی دوران دفاع مقدس، آن دورانی که شهیدان والامقام دفاع مقدس بر دوش مردم خداجوی و شهیدپرور این دیار، با شعار "لا اله الاالله" و "الله اکبر" تشییع می‌شدند.

امروز جوانان و نوجوانانی که آن دوران را ندیده و تجربه نکرده بودند، با خیل عظیم جمعیت زن و مرد برای تشییع پیکرهای پاک و مطهر شهیدان گلگون‌کفن همراه بودند.

از دیروز که پیکر مطهر شهید وحید فرهنگی به شهر تبریز رسید، آسمان تبریز نیز بی‌تابی کرده و دیشب به حال این شهید گریست،دانه‌های باران خود را شریک غم مردم این دیار کرد و مردم شهیدپرور و همیشه در صحنه تبریز در صف‌های متحد و یکپارچه امروز در مراسم تشییع شهید مدافع حرم حضور پررنگ و معنادار داشتند.

تبریز امروز یکپارچه عزا بود، کسبه، بازاری، کارمند و کارگر همه و همه آمده بودند تا از حافظ امنیت حرمین قدردانی کنند؛ در این مراسم پیکر مطهر شهید وحید فرهنگی که در جریان دفاع از حرم حضرت زینب(س) در ادلب سوریه به شهادت رسیده بود، از مقابل میدان شهدا تا میدان ساعت تبریز تشییع شد و سپس در گلزار شهدای وادی رحمت تا ظهور حضرت ولیعصر به ودیعه گذاشته شد.

امروز همه شنیدیم که پدر شهید فرهنگی می‌گفت که وحید بارها اذن رفتن به مسیر عشق را خواسته بود ولی رفتن آخرش با دفعات قبل فرق داشت؛ زیرا بی‌قرارتر از دفعات قبلی بود که بتوان حرفی از نرفتن بزنیم و بی‌قرارتر از آن بود که همسر و زندگی سه ماهه‌اش او را از رفتن بازدارد.

درکش شاید سخت باشد ولی تنها عاشقان این راهند که می‌فهمند ترک زندگی مشترک که سه ماه از آن می‌گذرد و گذشتن از آن همه عشق و محبت همسری، چگونه است.

البته یادمان نرفته که چندی پیش شهید حججی هم از همسر و کودک یک ساله‌اش گذشت و رفت و بدون سر برگشت و برای همه ما یادگار عظیمی بر جای گذاشت؛ زیرا می‌دانست برخی مواقع دل کندن از یک سری چیزهای خوب باعث می‌شود چیزهای خوب‌تری را به دست آوریم و او نیز از همسر و فرزند گذشت تا نوکری اهل بیت(ع) را به دست بیاورد.

عجیب است علاوه بر خود شهید خانواده شهید نیز صبر زینبی دارند چون فقط با یک نگاه به فیلم و عکس‌های بعد از شهادت وحید فرهنگی می‌توان به کلام بران مادر و پدر شهید پی برد. آخر چطور می‌شود مادر و پدر شهید بتواند برای میوه زندگی خود آرزوی شهادت کنند یا همسری که اولین سخنانش شکر کردن به درگاه خداوند برای رسیدن شهید و خودش به آرزوی شهادت است.

به راستی مقاومت پولادینی می‌خواهد که یک عروسی از نسل جدید برای شهید شدن همسرش بگوید که دیگر می‌توانم سرم را جلوی اهل بیت(ع) و مقام معظم رهبری بلند کنم و با افتخار بگویم که من نیز همسرم را فدای این راه کرده‌ام. باورش سخت است که دیگر همسرت را کنار خود نبینی و این چنین زینب‌گونه سخن بگویی.

در ادامه مراسم تشییع شهید وحید فرهنگی، پدر این شهید خطاب به آمریکای مست از دلارهای نفتی و صهیونیست شکست خورده و نابود شده در ۲۵ سال آینده گفت: وحید قطره‌ای از اقیانوس ولایت است و من هم سرباز ولایت هستم و خواهم بود، فقط حیف که یک وحید داشتم،ای کاش چندین وحید داشتم و فدا می‌کردم.

وی با بیان اینکه برخی با دلارهای نفتی،ناوهای آن‌ چنانی و نیروهای پوشالی،کشوری مطرح شده‌اند و با فیلم‌های هالیوودی می‌خواهند بگویند که ابرقدرت هستند اما در خیال خام دست و پا می‌زنند،گفت: تنها ابرقدرت ایران اسلامی به رهبری مقام معظم رهبری و ولایت فقیه است که با اشاره یک انگشت همه متوهمان ابرقدرتی را در عراق، سوریه و یمن زمین‌گیر کرد.

این پدر شهید تاکید کرد: ای قدرت ‌ای پوشالی و مجهز به دلارهای نفتی، شما خیال کردید که ابرقدرت هستید.

وی با تشکر از تمام حاضران در مراسم تشییع فرزندش اظهار کرد: فرزندم متعلق به همه مردم است.

حضور نوجوانان و جوانان در این مراسم و ابراز علاقه برای حضور در سوریه و دفاع از حرم حضرت زینب (س) از نکات قابل توجه و تأثیرگذار مراسم بود که بار دیگر عشق و ارادت مردم ایران اسلامی به اهل بیت(ع) را به معرض نمایش گذاشت.

امروز به راستی که شهر تبریز حال و هوای کربلا و رنگ و بوی عاشورا به خود گرفته بود.

ارسال نظر