شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
کد خبر41791

از تابستان 2018
تغییرات اساسی در امتیازدهی رنکینگ فیفا

01254121.jpeg

شهریارنیوز: فیفا در بیانیه ای، از تغییرات اساسی در امتیازدهی در رنکینگ خود، پس از جام جهانی 2018 خبر داد.

 در حال حاضر، فیفا بر اساس رنکینگ خود تیم ها را برای جام جهانی در 4 سید قرار می‌دهد که در این رنکینگ، دیدارهای دوستانه ملی نیز موثر هستند. بدین ترتیب، تیم های ملی در دیدارهای نه چندان مهم از ستاره های خود استفاده می‌کنند تا با کسب پیروزی، رتبه خود در رنکینگ فیفا را بهبود ببخشند.
از سپتامبر 2018، رقابت‌های لیگ ملت‌ها در اروپا و آمریکا شمالی برگزار خواهد شد و این رقابت‌ها، در روزهای فیفا دی انجام می‌شوند؛ بدین ترتیب، تیم‌های این دو قاره فرصت کمی برای برگزاری دیدارهای دوستانه ملی خواهند داشت؛ همچنین این احتمال وجود دارد که دیگر قاره ها نیز شروع به برگزاری لیگ ملت‌ها کنند. 
فیفا در بیانیه ای که امروز منتشر کرد، مدعی شد که قصد دارد تغییراتی اساسی در امتیازدهی به تیم‌ها در رنکینگ خود، پس از جام جهانی روسیه انجام دهد. در این بیانیه آمده:" فیفا قصد دارد تغییراتی اساسی در رنکینگ خود ایجاد کند و این تصمیمات در جهت بهبود سیستم امتیازدهی به تیم‌ها خواهد بود." 
کنفدراسیون کونکاکاف مدعی شده که هر 41 تیمش در رقابت های لیگ ملت‌ها حضور خواهند داشت و احتمالا یوفا نیز از تمام تیم‌های عضو کنفدراسیون اروپا برای شرکت در رقابت های لیگ ملت‌های اروپا دعوت خواهد کرد.

ارسال نظر