شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
کد خبر41794

ایجاد و راه اندازی موزه تخصصی آثار شهدا در گلزار شهداء وادی رحمت

IMG_3651.JPG

شهریارنیوز: موزه تخصصی آثار شهدا در گلزار شهداء وادی رحمت شهرداری تبرذیز ایجاد و راه اندازی می شود.

 به گزارش شهریار به نقل از سازمان آرامستان های شهرداری تبریز، موزه تخصصی آثار شهدا در گلزار شهدای وادی رحمت راه اندازی می شود.

احد فلاحی ، با اعلام این خبر افزود: موزه تخصصی آثار شهدا توسط سازمان آرامستان های شهرداری تبریز و با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و بنیاد شهید و امور ایثارگران و با هدف نگهداری متمرکز بخشی از آثار شهدا در دوران جنگ تحمیلی در گلزار شهدای وادی رحمت و در کنار قبور این شهدا تاسیس خواهد شد.

فلاحی ادامه داد: فراخوان جمع آوری آثار شهدا بزودی توسط این سازمان منتشر خواهد شد و علاقمندان و کسانی که آثاری از شهداء جنگ تحمیلی دارند می توانند با تحویل این آثار در راه اندازی این موزه سازمان آرامستان های شهرداری تبریز را یاری کنند.

وی خاطر نشان کرد: برخی از هنرمندان و یادگاران 8 سال دفاع مقدس نیز خود برای تحویل آثار و یادگارهای شهدا اعلام آمادگی نموده اند که ان شاءالله در تلاش هستیم با ایجاد محلی مناسب و در خور شأن این آثار بتوانیم حافظ و امانت دار خوبی برای این آثار باشیم.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز در ادامه با بیان اینکه در راه اندازی این موزه قطعا از متخصصان امر بهره خواهیم گرفت افزود: ایجاد موزه آثار شهدا قدمی بسیار کوچک در راستای بیان ارزش ها و جانفشانی های شهداء 8 سال دفاع مقدس است که ان شاءالله بتوانیم با ایجاد این موزه گامی هرچند کوچک در این راه برداریم.

ارسال نظر