شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
کد خبر41795

توسط واحد فضای سبز سازمان توسعه و عمران عون ابن علی انجام گرفت:
تهیه نقشه جامع خط انتقال آب خام و شبکه آبیاری پروژه عظیم جنگلکاری عینالی

960825-2.jpg

شهریارنیوز: توسط واحد فضای سبز سازمان توسعه و عمران عون ابن علی نقشه جامع خط انتقال آب خام و شبکه آبیاری پروژه عظیم جنگلکاری عینالی تهیه شد.

به گزارش شهریار، جعفر رنجبر پور مدیر فضای سبز سازمان توسعه و عمران عون ابن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز با بیان این خبر گفت: نقشه برداری GPS مسیر لوله های خط انتقال آب از مبدأ تأمین تا شبکه آبیاری به همراه کلیه سازه های آبی و اتصالات مسیر آبرسانی موجود در محدوده جنگلکاری عینالی برای اولین بار توسط کارشناسان خبره سازمان انجام گرفت.
مدیر فضای سبز سازمان افزود: قبل از این هیچ نقشه ای از شبکه آبیاری و خط انتقال مجموعه عینالی که نشانگر مسیر لوله و سایز آن باشد وجود نداشته و این مسئله، مشکلات عدیده ای را در خصوص مدیریت بهینه آب و توسعه و نگهداری مجموعه ایجاد میکرد، همچنین بدلیل عدم وجود نقشه جامع لوله گذاری، توسعه فضای سبز و شبکه آبیاری آن بصورت سنتی بوده و فقط برای توسعه بصورت موضعی با استفاده از سابقه ذهنی و تجربی افراد قدیمی سازمان صورت می گرفت. 
رنجبر پور افزودند: با تهیه این نقشه و اطلاعات شبکه آبیاری عینالی، ضمن فراهم شدن امکان مدیریت توسعه پایدار و مهندسی منابع آب، خوشحالیم که توانستیم در جهت مدیریت زمان و هزینه گامی موثر برداریم تا صرفه جویی در آب که پارامتر اصلی توسعه جنگلکاری می باشد در تفرجگاه عینالی مهیا گردد. 

ارسال نظر