جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹
کد خبر42156

در مراسم گرامیداشت دهقان فداکار عنوان شد؛
ماندگاری نام دهقان فداکار به عنوان یکی از نمادهای ارزنده رشادت و جوانمردی

photo_2017-12-09_08-25-07.jpg

شهریارنیوز: با حضور اقشار مختلف شهروندان مجلس یادبود زنده‌یاد ازبرعلی حاجوی معروف به «دهقان فداکار» برگزار شد.

به گزارش شهریار، در اين مراسم که ظهر امروز در مسجد آیت‌الله شهیدی برگزار شد، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار آذربایجان‌شرقی، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، شهردار تبریز، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، جمعی از مدیران استانی و فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی استان به همراه خاندان مرحوم حاجوی حضور داشتند.

اقشار مختلف شهروندان با حضور در مسجد آیت‌الله شهیدی تبریز، خاطره فداکاری تاریخی دهقان فداکار را گرامی داشتند.

حجت الاسلام سیدعباس موسوی‌شناس، از وعاظ  سرشناس تبریزی در این مراسم، ایثار و جوانمردی را از خصلت‌های والای انسانی توصیف کرد و افزود: برجسته‌ترین فضیلت انسان آن جا ظهور می‌کند که جان خود را نثار راحتی و سلامتی، افراد دیگر می‌کند؛ این رفتار، یادآور سلوک شهادت بزرگان است و تعالیم دینی نیز مکرر بر آن تاکید دارد.

وی ایثار مرحوم حاجوی را در همین ارتباط مورد توجه قرار داد و گفت: مرحوم حاجوی در برهه‌ای از جوانی خود، فضیلت ایثار را ثابت کرده و نام خود را به عنوان یکی از نمادهای ارزنده رشادت و جوانمردی، جاودانه کرد.

موسوی‌شناس با بیان این‌که علی‌رغم گذشت بیش از نیم قرن از آن فداکاری، نام نیک مرحوم حاجوی در دل‌هاست، گفت: در جامعه امروز، بیش از هر زمان دیگری به ازخودگذشتگی و نیکی و مهربانی نیازمندیم و امیدواریم مردانی چون مرحوم حاجوی، الگوی رفتاری زندگی‌مان به خصوص در میان نسل جوان باشد.

همچنین در این مراسم، جمعی از مداحان تبریزی، به ذکر مصیبت اهل بیت(ع) پرداخت.

در پایان این مراسم خاندان مرحوم حاجوی، در دیداری کوتاه با مهندس شهین‌باهر، از اهتمام شهرداری تبریز در برگزاری این محفل باشکوه قدردانی کردند.

ارسال نظر