شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
کد خبر42173

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور:
همراه و همکار تئاتر تبریز هستیم

1277.jpg

شهریارنیوز: مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور، از همراهی این نهاد در خصوص برگزاری پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم خبر داد.

ارمغان بهداروند گفت: تا کنون جای هنرهای نمایشی به عنوان یکی از ضرورتهای اجتماعی خالی بود و خوشبختانه می بینیم با برگزاری جشنواره تبریزیم، مبنای شایسته ای برای معرفی ظرفیت های شهری و توان تاریخی شهر تبریز فراهم شده است.
به گفته وی، اصالتهای پیدا و پنهان شهرها به وسیله هنر امکان بروز و ظهور دارد و تبریز به عنوان یکی از کهن ترین شهرهای کشور همواره قضای ارزشمندی برای توسعه فعالیتهای فرهنگی و هنری داشته است.
مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور گفت: تبریزیم امکانی برای هنرمندان شهر تبریز و ظرفیتی برای هنرمندان سایر شهرهای کشور است تا از هنر نمایش به عنوان محملی جهت بیان ناگفته های اجتماعی بهره گیرند و به تعالی فضای فرهنگی جامعه یاری رسانند.
وی از حضور شهرداری تبریز و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در این عرصه قدردانی نمود و تصریح کرد: حضور سایر نهادهای مرتبط همانند اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، انجمن هنرهای نمایشی کشور و دیگر نهادهای مرتبط فرصتی برای ارتقای هنر تئاتر محسوب می شود.
بهداروند، تاسیس مجموعه های تئاتر شهر در شهرهای ایران را از جمله برنامه های انجمن هنرهای نمایشی کشور معرفی نمود و گفت: شهر تبریز از جمله معدود شهرهایی است که ظرفیت را داراست و با این نگاه، می توان به توسعه نمایش در تبریز بسیار امیدوار بود.
وی با اشاره به اهمیت هنرهای نمایشی در توسعه کشورهای مختلف، نقش این جشنواره را در صورت برگزاری خوب و موفق، در توسعه شهری بسیار مهم ارزیابی نمود و افزود: تئاتر یک رسانه است و در بهبود کارکرد نهادهای مختلف می تواند بسیار موثر واقع شود.
مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور با تاکید بر اینکه تبریز در زمینه های مختلف شهری قوی و منسجم است، گفت: با ادای احترام به برگزار کنندگان پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم، اطمینان دارم با عنایت به طولانی بودن مدت برگزاری شاهد ورود اثرات آن به بدنه جامعه خواهیم بود.

ارسال نظر