یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۵
کد خبر42177

قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز مطرح کرد:
افزایش ذخایر محلول نمک شهرداری تبریز به یک میلیون و 500 هزار لیتر برای روزهای برفی

محلول پاشی.jpg

شهریارنیوز: قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز از تجهیز مخازن یک میلیون و 500 هزار لیتری در شهرداری های مناطق دهگانه خبر داد و گفت: با اجرای این طرح زمان بازگشایی معابر هنگام بارش های شدید کاهش می یابد.

به گزارش شهریار، یوسف قوام لاله همچنین با اعلام اینکه در روزهای آتی با خرید چهار دستگاه محلول ساز دیگر برای مناطق یک، دو ،سه و چهار شهرداری تبریز افزود: عادی سازی تردد در دقایق اولیه بارش های زمستانی نقطه عطف خدماتی شهرداری تبریز در روزهای برفی امسال خواهد بود.

وی اظهار داشت: جایگزنی محلول پاشی به جای نمک پاشی دستی در سطح شهر تبریز یکی از گام های مهم شهرداری تبریز در خصوص کاهش اثرات سوء زیست محیطی و هزینه های ناشی از بازگشایی و عادی سازی معابر شهری پس از بارش های شدید است.

قوام لاله همچنین بهره گیری از 14 دستگاه نمک پاش مکانیزه در اتوبان ها و کنارگذرهای تبریز با هدف مقابله با انسداد و یخزدایی مسیر در همان دقایق اولیه بارش از دیگر تمهیدات شهرداری تبریز در زمستان امسال است.

قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز در ادامه اعلام کرد: در عملیات خدمات شهری شهرداری تبریز برای مقابله با بارش برف در دو روز گذشته از حدود 300 هزار لیتر محلول کلرید سدیم استفاده شده است.

وی همچنین از آمادگی 24 دستگاه برف روب، 14 دستگاه نمک پاش مکانیزه، 8 دستگاه گرایدرشهرداری تبریز در روزهای برفی خبر داد.

ارسال نظر