چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
کد خبر42256

مدیر کل کانون پرورش فکری آذربایجان‌شرقی خبر داد:
اجرای تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

2661882.jpg

شهریارنیوز: مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی گفت: کامیونت سیار تئاتر این کانون فعالیت خود را با اجرای نمایش برای کودکان و نوجوانان زلزله‌زده کرمانشاه آغاز کرد.

به گزارش شهریار، هادی یوسف زاده چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  کانون پرورش فکری آذربایجان شرقی با خریداری و تجهیز یک دستگاه کامیونت سقف‌دار و چند منظوره، امکان اجرای نمایش، دسترسی به کتاب‌خانه سیار و عرضه محصولات فرهنگی و هنری را برای کودکان و نوجوانان همه مناطق استان، فراهم کرده است و در حال حاضر کامیونت سیار کانون پرورش فکری استان برای اجرای نمایش عروسکی به مناطق زلزله زده کرمانشان اعزام شده است.

وی هدف از اعزام کامیونت سیار تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان به کرمانشاه و مناطق زلزله زده این استان، ایجاد امید به زندگی و فراهم آوردن نشاط و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان این مناطق عنوان کرد و افزود: امید است بتوانیم کمی از آلام و دردهای بزرگ این کودکان و نوجوانان را برطرف کنیم.

یوسف زاده تصریح کرد: تئاتر عروسکی میهمان‌های ناخوانده از تولیدات مرکز تئاتر کانون پرورش فکری استان کرمانشاه است که به نویسندگی امیر مشهدی‌عباس و منوچهر اکبرلو و به کارگردانی وحید خسری برای کودکان و نوجوانان زلزله‌زده استان کرمانشاه بر روی این کامیونت سیار اجرا می‌شود.

وی همچنین اظهار داشت: اجرای قصه‌گویی، کتاب‌خوانی، مسابقه، کاردستی و... از سوی مربیان برای کودکان و نوجوانان مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، از دیگر فعالیت‌هایی است که بر روی این کامیونت سیار اجرا می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری آذربایجان شرقی با بیان این‌که این کامیونت با هدف ایجاد فضای نشاط و سرگرمی و ارایه آموزش به کودکان و نوجوانان راه‌اندازی شده است، گفت: این کامیونت چند منظوره که برای اولین بار کار خود را به صورت رسمی آغاز می‌کند، از امکاناتی مانند پرده نمایش سیار، امکان صوتی مناسب، قفسه‌های کتاب برای استفاده به عنوان کتاب‌خانه سیار و امکان فروش و عرضه محصولات فرهنگی و هنری نیز برخوردار است.

وی خاطر نشان کرد: کامیونت سیار نمایش کانون پرورش فکری آذربایجان شرقی از محل اعتبارات استانی و طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای بودجه سال ۱۳۹۵ و با هزینه‌ای بالغ بر ۱۱۰ میلیون تومان خریداری شده است.

یوسف‌زاده هدف از راه‌اندازی این کامیونت سیار را معرفی فعالیت‌های کانون در تمامی مناطق استان، فراهم کردن امکان بهره‌مندی تعداد بیشتری از کودکان و نوجوانان از امکانات و برنامه‌های فرهنگی و هنری کانون و ایجاد کتاب‌خانه سیار به منظور فراهم کردن امکان دسترسی کودکان و نوجوانان مناطق محروم به کتاب اعلام کرده است

ارسال نظر