دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
کد خبر42507

انتشار کتاب «زیبایی های زبان آذربایجان» توسط انتشارات فخر آذر

Picture1.jpg

شهریارنیوز: ابوالفضل احمدلو شاعر و محقق تبریزی  کتاب « آذربایجان دیلی نین گوءزللیک لری » را منتشر کرد.

به گزارش شهریار، انتشارات فخر آذر با انتشار مجموعه دو جلدی « آذربایجان دیلی نین گوءزللیک لری » با رویکرد علمی و انتقادی به زیبایی شناسی زبان ترکی آذربایجانی پرداخته است.

جلد اول و دوم این کتاب مجموعا در 460 صفحه و به زبانی ترکی آذربایجانی نوشته شده است و قیمت هرکدام از کتاب ها 15 هزار تومان عنوان شده است.

مولف کتاب در جلد اول به موضوع بدیع در زبان ترکی آذربایجانی پرداخته است و در این مبحث زیبایی های سطحی ترین بخش زبان ترکی مورد مداقه و بررسی قرار گرفته است.

در جلد دوم کتاب نیز به معنای و زیبایی های لایه میانی زبان ترکی پرداخته است یکی از ویژگی های مهم این کتاب در مقایسه با کتاب های منتشر شده در خصوص بدیع و معانی در زبان فارسی، بیشتر بودن و غنای بالای سرفصل های هر دو کتاب می باشد که با آوردن مثالهایی از گنجینه ادبیات ترکی آذربایجانی متشخص تر شده اند.

این مثال ها از نمونه های ادبیات کلاسیک گرفته تا جریانات شعر معاصر انتخاب شده است و مولف هر کجا لازم بوده کارهای پیشینیان مورد نقد قرار داده است.

به گفته مولف اگر چه کتاب ها برای تمامی علاقه مندان به مباحث ادبی قابل استفاده می باشد اما(شاید) مطالب موجود در این کتاب بیشتر مورد استفاده ی اساتید ادبیات، دانشجویان ادبیات و شاعران و نویسندگان قرار بگیرد.
ابوالفضل احمدلو منتقد، محقق و شاعر تبریزی است این کتابها را اینگونه تقدیم کرده است: تقدیم اولونور: تاریخ بویو ولایت حرم لری و حریم لرینین قوروقچولارینا.

علاقه مندان می توانند این کتاب دو جلدی را از انتشارات فخر آذر واقع در خیابان تربیت تهیه نمایند.

ارسال نظر