یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸
کد خبر42609

در صحن امروز شورای اسلامی شهر تبریز ارائه شد ؛
گزارش قائم مقام شهردار تبریز از طرح خدماتی «گوزل تبریزیم»

b1777.jpg

قائم مقام شهردار تبریز گفت: طرح گوزل تبریزیم با نگاه ویژه به مباحث خدماتی و سعی در رفع چهره‌های مخدوش سطح شهر و رفع زواید بصری به صورت انبوه از سوی حوزه خدمات شهری اجرا شده‌است.

به گزارش شهریار، رسول موسائی با اعلام این خبر ادامه داد: از آغاز طرح، ۵۵۶۰ دهنه پل غیرضروری و زاید که ایمنی پیاده‌روها و لایروبی آبروها را با مشکل مواجه کرده‌بودند، جمع‌آوری شده است.

وی تصریح کرد: وضعیت سرویس‌های بهداشتی با تجهیز و تقویت بنای ساختمانی سرویس‌ها با همکاری بخش‌های خصوصی سامان‌دهی شده‌است.

موسائی گفت: کمیته عالی سیما و منظر شهری، با تصمیم‌سازی‌های هماهنگ مباحث تبلیغاتی و محیطی شهر را درنظر دارد.

قائم مقام شهردار با تاکید بر جمع آوری ۱۱۶۵۰ مورد از زواید بصری شامل میله‌پرچم، پایه‌چراغ، صندوق‌ها، میله‌ها و موانع قدیمی در این طرح افزود:  شهرداری متولی اصلی روشنایی معابر نیست با این حال،  ۳۱۱۵۰  چراغ و لامپ در این طرح تعویض شده‌است.

موسائی اظهار داشت: همسطح‌سازی‌۷۹۴ مورد از دریچه‌های خیابانی، نقش موثر در ترافیک و ایمنی تردد داشته است.

وی تصریح کرد:  ۳۹۴ متر طول نوسازی جداول شهر در این طرح بوده که از نظر سامان‌دهی فضاسبز و ایمن‌سازی معابر حایز اهمیت است.

قائم مقام شهر دار با اشاره به اینکه نخاله‌های ساختمانی، از معضلات خدماتی و روزمره شهر است و از آغاز طرح، ۳۶۵ کامیون نخاله از سطح شهرجمع شده‌است، افزود: لایروبی و پاکسازی کانال‌ها با ۳۶۵۰ تن لجن‌برداری در آستانه فصل بارش، از بخش‌های مهم این طرح است.

ارسال نظر