پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۴
کد خبر42701

موزه عصرآهن، معرف بی مثال تاریخ تبریز

موزه عصر آهن.jpg

شهریارنیوز: کاروان هنرمندان یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» در ادامه تاریخ گردی خود در سطح شهر تبریز، به بازدید از موزه آذربایجان و سایت موزه عصرآهن رسید.

 مهمانان هنرمند شهر تبریز با حضور در دو مجموعه مهم تاریخی شهر تبریز، با فضای موزه ای و تاریخی شهر بیش از پیش آشنا شدند.

در این بازدید، کاروان هنرمندان یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران با حضور در محل موزه آذربایجان از بنا و اشیای به نمایش درآمده در دومین موزه تاریخی کشور بازدید نمودند. آثار موجود در موزه اذربایجان با عنایت به تاریخ این موزه، از سراسر کشور گردآوری شده و مجموعه ای کامل و ارزشمند را شامل می شود.

همچنین طبقه زیرین موزه با میزبانی از آثار حجم استاد احد حسینی، زمان مناسبی برای آشنایی با دغدغه های اجتماعی یک هنرمند برجسته جهانی است.

پس از موزه آذربایجان، هنرمندان مستندساز از سایت موزه عصر آهن تبریز بازدید نمودند. این محل به عنوان معرف صادق و بی بدیل تاریخ تبریز، از هزاران سال زندگی مردم در این محل سخن می گوید و راوی خاطرات نسلهای بسیاری است.

گفتنی است اساتید، مسئولان، چهره‌های سینمای مستند، هیات‌های انتخاب، داوری، نامزدها و برگزیدگان یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، با حضور در تبریز، شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال 2018 زمینه تهیه و تولید آثار سینمایی با موضوع شهر تبریز را بررسی نموده و از نقاط تاریخی، تفریحی، دیدنی و جاذبه های تبریز بازدید نمودند.

ارسال نظر