پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۹
کد خبر42707

یک مستند ساز:
سفر به تبریز چشم انداز مستندسازان را تغییر داد

رضا گرجی.jpg

شهریارنیوز: یکی از مستند سازان شاخص کشور که با کاروان جشنواره سینما حقیقت به تبریز سفر کرده است، تاکید کرد: سفر به این شهر می تواند چشم انداز مستندسازان را تغییر دهد. 

 رضا گرجی در دومین روز از حضور کاروان یازدهمین جشنواره سینما حقیقت به تبریز گفت: این سفر می تواند چشم مستندسازان را در دیدن تبریز و پیرامون آن تحریک کرده و به آنها ایده و سوژه های بسیار متنوعی در خصوص معماری، تاریخ، گردشگری، طبیعت و ... بدهد. 
وی افزود: نگاه مستندسازان با افراد عادی متفاوت بوده و مستندساز می تواند موضوعی را در قالب فیلم و مستند مورد توجه قرار دهد که از دیدگاه فرد عادی پنهان مانده باشد. 
این مستندساز موفق ملی تاثیر مستند را در انعکاس توسعه شهری و فرهنگی موثر دانست. 
کاروان سینما حقیقت در دومین روز از سفر خود با طبیعت کندوان و تنها روستای زنده صخره ای جهان آشنا شدند و رضا گرجی در این بازدید کندوان را از ظرفیت ویژه ای برای مستندسازی دانست. 
گفتنی است؛ یازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت به طور ویژه ای به تبریز در مناسبت پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال۲۰۱۸ پرداخت و فیلم ۲۰ مستندساز تبریزی در این جشنواره به نمایش درآمد. 
و این درحالیست که مستندسازان برتر این جشنواره با هدف آشنایی و شناخت هر چه بیشتر تبریز و ساخت فیلم و مستند از این کهن شهر با آغاز سال ۲۰۱۸ مهمان تبریز و شهروندان خونگرم آن هستند.
 

ارسال نظر