پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۰
کد خبر42713

تبریز سرشار از ایده های بکر برای تولید مستند است

یارمحمدلو.jpg

شهریارنیوز: کارگردان مستند «عیار مشروطه»گفت: تبریز به دلیل ویژگی های فراوان فرهنگی و تاریخی آن سرشار از ایده های بکر برای تولید مستند تاریخی است.

محمود یارمحمدلو، که به عنوان یکی از نخستین مهمانان تبریز در سال ۲۰۱۸ در حاشیه بازدید کاروان سینما حقیقت به موزه مشاغل آمده بود، اظهار داشت: مطالعه تاریخ تبریز در ادوار و سده های گذشته نشان می دهد، این شهر مملو از سوژه ها و مظاهری است که می تواند مورد توجه همه مستندسازان قرار گیرد.

وی افزود: به عنوان مثال موضوع ستارخان و مجاهدت های وی در دوره مشروطه و نیز مقابله با روس ها یکی از درخشان ترین صفحه های تاریخ این سرزمین است که همواره جذابیت خود را دارد.

یارمحمدلو اظهار داشت: از سویی دیگر، فقدان تصویر مناسب و در خور شان برای ستارخان مشوق من در تولید مستند عیار مشروطه بوده و من تلاش کردم با مراجعه به منابع، گفتگو با صاحب نظران و آگاهان پرتوی به حیات این مبارز نستوه بیفکنم.

وی ادامه داد: روحیه و جسارتی که وی در دفاع از تمامیت ارضی و نیز پرچم ایران داشت بسیار پرشور است و من تلاش کردم که در مستند عیار مشروطه برای شخصیتی که از وی بر جای مانده است، وفادار بمانم.

ارسال نظر