شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
کد خبر42760

معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری تبریز؛
اجرای طرح زوج و فرد در شهر تبریز بررسی می شود

927.jpg

شهریارنیوز: معاون حمل ونقل شهردار تبریز گفت: فرایند و روند اجرایی طرح زوج و فرد توسط کارشناسان معاونت حمل و نقل و فرماندهی پلیس راهور شهرستان تبریز در حال بررسی است .

به گزارش شهریار، مهدی یوسفی با بیان این که برای اولین بار در ایران محدوده و مسیر دوچرخه و فاصله زمانی در تابلوها ی تبریز درج شده است، افزود: استمرار عملیات نصب تابلو های راهنمای مسیر ویژه شهر تبریز به مناسبت رویداد تبریز 2018 همچانان ادامه دارد.

یوسفی تصریح کرد: بررسی و تهیه دستورالعمل اجرایی طرح محدوده زوج و فرد بصورت سالانه در شهر تبریز ضروری است.  به همین منظور با توجه به موارد مطرح در این زمینه پیشنهادات مشترک این معاونت و پلیس راهور شهرستان تبریز در قالب جلسات هماهنگی و بررسی فنی موضوع تهیه و طبق شرح مصوبه مورخ 28 آذرماه شورای هماهنگی ترافیک شهرهای استان به استانداری ارسال خواهد شد .

وی افزود:  در این فرایند و برنامه اجرایی سعی بر آن داریم تا در خصوص پیش بینی های لازم در زمینه هماهنگی کلیه سرویس مدارس و سرویس کارکنان ادارات ، نهادها و دستگاهها پیش بینی های لازم در زمینه هماهنگی تردد اهالی و ساکنان واقع در محدوده طرح ، پیشنهاد تعیین وسیله نقلیه مجاز برای ورود به محدوده در ساعات اجرای طرح شامل وسایل نقلیه امدادی شامل آتش نشانی، اورژانس، آمبولانس، خودروهای عملیاتی اداره گاز – برق – آب و فاضلاب ، وسایل نقلیه امنیتی شامل خودروهای پلیس راهور ، پلیس راه ، اشخاص ، حمل و .... پلاک تبریز، وسایل نقلیه خدماتی شامل خودروهای استیجاری و سرویس ادارات ، حمل بار و کالای فاسد شدنی و حمل کالای معمولی پیش بینی های لازم لحاظ و به مرحله اجرا در آید .

معاون حمل و نقل شهردار در خصوص نحوه معرفی طرح به شهروندان نیز گفت : طبق بررسی های بعمل آمده و برنامه ریزی های لازم از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در دو مرحله اقدام لازم بعمل خواهد آمد .

مهدی یوسفی در خصوص تابلوهای اطلاعاتی سطح شهر در سال 2018 گفت : در راستای بهبود وضعیت شناسایی معابر و دسترسی آسانتر شهروندان ، توریستها و نیروهای امدادی و امنیتی در سطح شهر تبریز بیش از هشتاد درصد مصوبات مربوط به تابلوها در چند فاز تهیه ونصب شده است که در این تابلوها برای اولین بار در ایران محدوده و مسیر دوچرخه و فاصله زمانی در تابلوها ی تبریز نشان داده شده است .

وی در خاتمه گفت : در نصب تابلوها تلاش شده محل های توریستی ، جاذب سفر ، پرتردد و مکانهای گردشگری در اولویت باشند  و در محل هایی که تابلو نداشتیم یا کمبود تابلو و تابلو فرسوده داشتیم نیز نصب تابلو بیشتر مد نظر قرار گرفته است .

ارسال نظر