سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
کد خبر42804

شناسایی و برخورد با 465 واحد صنفی عرضه کننده کالای قاچاق در آذربایجان شرقی

130380.jpg

شهریارنیوز: معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت : در 9 ماهه امسال در حوزه مبارزه با کالای قاچاق، 18 هزار مورد بازرسی انجام شده و برای 465 واحد صنفی پرونده تعزیراتی تشکیل و جهت رسیدگی به مراجع قانونی ارسال شده است.

به گزارش شهریار، اسماعیل عطاپور در جمع خبرنگاران با اشاره به لزوم برخورد با پدیده قاچاق در مبادی ورودی و مرزهای کشور اظهار کرد: مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و عرصه را برای عرضه کنندگان و فروشندگان کالای قاچاق تنگ می کند.

وی ادامه داد: در 9 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ  تعداد بازرسی 29 درصد و از لحاظ ارزش ریالی 21 درصد رشد را شاهد بودیم .

عطاپور، عمده گروه کالایی کشف شده در این مدت را لوازم خانگی، طلا و جواهر، لوازم ارایشی و بهداشتی ، کیف و کفش و سیگار اعلام کرد .

وی فرهنگ سازی و ترغیب و تشویق به مصرف کالاها و تولیدات داخلی را یکی از مهمترین فعالیت های اولویت دار اتحادیه های صنفی استان بیان و اظهار کرد: برای جلوگیری از قاچاق کالا، با اقدام فرهنگی می توان نسبت به حل و فصل برخی مشکلات مربوطه در حوزه مبارزه با قاچاق کالا به راهکارهای مناسبی دست یافت .

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی همچنین از کشف بیش از یک تن سیر قاچاق چینی در میدان میوه و تره بار مرکزی تبریز طی چند روز گذشته خبر داد و گفت: متاسفانه قاچاق محصولات کشاورزی بی هویت، تولیدات داخل و امنیت مردم را تهدید و بازار را آشفته می کند.

وی افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت با همکاری پلیس آگاهی استان، معاونت غذا و دارو نظارت های مستمری را به صورت شبانه روزی انجام می دهند و همه شهروندان می توانند واحدهای اقتصادی متخلف را به سامانه 124 گزارش کنند.

ارسال نظر