سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۷
کد خبر42805

شهردار منطقه ۴ خبر داد؛
احیای جداره‌های تاریخی مغازه‌های سنگی آغاز شد

355941_805.jpg

شهریارنیوز: شهردار منطقه چهار تبریز از آغاز عملیات احیای جداره های تاریخی مغازه های سنگی خبر داد و گفت: همزمان با اجرای زیرساخت های تاسیساتی طرح پیاده راه مغازه های سنگی، عملیات احیای جداره های تاریخی آن با نظارت کارشناسان سازمان میراث فرهنگی آغاز شده‌است.

به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه چهار تبریز، اکبر امجدی با بیان این خبر افزود: در طول سال ‌های متمادی، این پیاده‌ راه، از گذشته فاخر خود فاصله گرفته و به مسیری، آشفته و ناسازگار تبدیل شده است. حفاری‌ های گاه‌ و بی‌گاه، نصب تابلوهای کوچک و بزرگ در سر در مغازه‌ها، معضل آب‌های سطحی، زوائد و الحاقات بدمنظر، از عواملی است که موجب شده این پیاده‌راه، علی‌رغم ثبت در فهرست آثار ملی، وضعیتی بدفرم بیابد.

شهردار منطقه ۴ در ادامه به مزایای اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح این بافت قدیمی از شهر که به ثبت ملی نیز رسیده است، احیا و زمینه حضور گردشگران داخلی و خارجی را در کنار ایجاد جلوه های بصری فراهم خواهد آورد.

امجدی افزود: طراحی و بدنه سازی شهری و ایجاد منظر شهری مناسب و مطلوب با هدف ایجاد محیطی دلنشین جهت گذران اوقات فراغت و جذب گردشگری بخش دیگری از نکات مورد توجه در اجرای این طرح است.

ارسال نظر