شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷
کد خبر42861

شهردار منطقه ۶ تبریز عنوان کرد؛
تقویت فضاهای عمومی با ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری /ارتقای خدمات شهری در روستاهای تازه‌الحاق

776.jpg

شهریارنیوز: شهردار منطقه ۶ تبریز گفت: سعی خواهیم کرد قابلیت‌های مهم سرمایه‌گذاری در این منطقه را با بسترسازی‌های مناسب، برای تقویت فضاهای عمومی و توسعه خدمات شهری به کار گیریم.

به گزارش شهریار، سامان احمدزاده، با بیان این مطلب اظهار داشت: حوزه شهرداری منطقه ۶ با ۷۲۰۰ هکتار مساحت، از لحاظ وسعت، بزرگترین منطقه شهرداری است که یک‌سوم وسعت تبریز را تشکیل می‌دهد و بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

وی با بیان این‌که با ۲۱ سال سابقه اجرایی، شناخت کافی از اولویت‌ها و ظرفیت‌های منطقه دارم، افزود: بافت شهری این منطقه، بیشتر کارگاهی و صنعتی است و بافت شهری کمتری دارد؛ با توجه به این ویژگی، می‌توان از فرصت‌های همکاری با بخش‌های صنعتی، برای خدمات‌رسانی عمومی، بهره گرفت.

شهردار منطقه ۶ تبریز با بیان این‌که طبق طرح جامع شهری، از مجموع ۹ روستای الحاقی به کلان‌شهر تبریز، چهار روستای الوار اولیا، سهلان، اوغلی و آناخاتون به این منطقه تعلق دارد، خاطرنشان کرد: این روستاها، اگرچه به شهر تبریز الحاق شده‌اند، اما کماکان نام و فضای روستایی دارند؛ اولویت شهرداری منطقه ۶ در مورد روستاهای تازه‌الحاق‌یافته، تقویت خدمات با جدول‌گذاری، آسفالت‌ریزی، تحکیم معابر، هدایت آب‌های سطحی، احداث پارک و ارتقای بهداشت محیط خواهد بود.

احمدزاده اضافه کرد: مشکلاتی در زمینه حمل‌و‌نقل عمومی در این روستاها هست که باید با هماهنگی مجموعه‌های ذی‌ربط حل شود.

وی با بیان این‌که عمده خواسته مردم این منطقه، مربوط به تقویت خدمات محله‌ای چون آسفالت و جدول‌گذاری است، گفت: به عنوان فردی که سابقه سال‌ها مدیریت و فعالیت عمرانی داشته‌ام، سعی خواهم کرد نیازهای عمومی مردم را رفع کنم.

شهردار منطقه ۶ تبریز اظهار داشت: با توجه به بافت‌های صنعتی و کارگاهی، ظرفیت‌های درآمدزایی مناسبی در منطقه داریم که از آن جمله می‌توان به بزرگترین پتانسیل شهری و تجاری تبریز، یعنی شهرک مبل و خودرو اشاره کرد؛ تلاش خواهیم کرد با سوق دادن مردم به این شهرک‌ها، وضعیت اجتماعی و اقتصادی منطقه را تقویت کنیم.

احمدزاده با اشاره به این‌که آغاز پروژه های عمرانی مصوبی که از دوره‌های پیشین بازمانده است، رویکرد کلی منطقه در حوزه عمران است، افزود: تقاطع جاده سنتو تا قراملک، اولویت عمرانی منطقه است که در بودجه ۹۷ پیش‌بینی شده و با فراهم‌آمدن زمینه‌های اجرایی، عملیاتی خواهد شد.

وی با تاکید بر این‌که در مباحث فرهنگی و اجتماعی، هر قدر اقدامات گسترده باشد، باز هم نیاز به کار بیشتر هست، گفت: این حوزه، جزو وظایف مشترک با برخی از دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و اجتماعی است اما شهرداری نیز سعی خواهد کرد، به خصوص در مباحث فرهنگ شهروندی، تاثیرگذار واقع شود.

شهردار منطقه ۶ تبریز متذکر شد: غنی سازی اوقات فراغت جوانان و ایجاد سرزندگی و نشاط اجتماعی از مواردی است که باید بیشتر پیگیری کنیم.

احمدزاده تصریح کرد: پروژه مجتمع فرهنگی و قرائتخانه شنب‌غازان، از زیرساخت‌های مناسبی است که در بودجه‌وبودجه سال ۹۶ درج شده ولی تا به حال کار نشده و سعی می‌کنیم به عنوان پروژه‌های اولویت‌دار سال آینده، مد نظر قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: تعریض معابر بن‌بست و ایجاد فضاهای عمومی از طرح‌هایی است که با توجه به معضل بافت‌های فرسوده منطقه، ضرورت دارد.

ارسال نظر