شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
کد خبر43373

شهردار منطقه ۴ تبریز:
۵۰ درصد پروژه‌های مسیرگشایی شهر در محدوده منطقه ۴ واقع شده‌است

photo_۲۰۱۸-۰۲-۰۳_۰۰-۲۱-۵۳.jpg

شهریارنیوز: شهردار منطقه۴ تبریز گفت: ۵۰ درصد پروژه‌های مسیرگشایی شهر در محدوده منطقه ۴ واقع شده که عملیاتی‌کردن هر یک، نیازمند نگرش شهری و حمایت بودجه‌ای است.

به گزارش شهریار، اکبر امجدی در مراسم بهره‌برداری از هفت پروژه شهرداری منطقه ۴ با بیان این مطلب اظهار داشت: ۲۵ مسیر پیش‌بینی شده در طرح تفصیلی کلان‌شهر تبریز، در محدوده شهرداری منطقه ۴ واقع شده است که در گذشته، برنامه‌های تملک هر یک با پیشرفت‌های محدود همراه بوده‌است.

وی با اشاره گستردگی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد در سطح منطقه، خاطرنشان کرد: اجرای پروژه‌های مسیرگشایی در این منطقه، نیازمند نگرش فراشهری و حتی ملی است تا در یک برنامه میان‌مدت، شاهد تحکیم و نوسازی بافت قدیمی در این منطقه باشیم.

امجدی «پارک بزرگ» از فرصت‌های ارزشمند حوزه شهرداری منطقه ۴ خواند و افزود: در خصوص این پروژه نیز نیازمند نگرش ملی هستیم و دیدگاه‌ شهردار محترم در مورد حفظ وضع موجود پارک و تسریع در آغاز خدمات را موثر می‌دانیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: علی‌رغم مشکلات مالی منطقه ۴ تبریز، ۴۲ پروژه این منطقه در بودجه سال ۹۴، با هزینه ۵۴ میلیارد تومان در دو بخش تملک و اجرا، پیش رفته و نهایتاً تا اواسط اردیبهشت سال آینده به پایان می‌رسد.

شهردار منطقه۴ تبریز با اشاره به پروژه‌های آتی این منطقه گفت:  ایستگاه آتش نشانی میدان معلم همزمان با حماسه ۲۹ بهمن افتتاح شده و در فاز بعدی، مطابق وعده داده شده، توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی به بهره‌برداری می‌رسد.

امجدی همچنین از افتتاح پنج پارک محله‌ای منطقه ۴ همزمان با هفته درختکاری سال جاری خبر داد.

وی ادامه داد: مراحل تملک سه رشته مسیرگشایی در امتداد قطران، فیضیه به نظام‌پزشکی و باند کندروی ستارخان به پایان رسیده و عملیات تخریب در هر مسیر، به زودی آغاز می‌شود.

شهردار منطقه ۴ تبریز، کاشت چمن زمین فوتبال مجموعه ورزشی الغدیر را از دیگر پروژه‌هایی خواند که بلافاصله پس از مساعد شدن هوا، آغاز می‌شود.

ارسال نظر