دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
کد خبر43447

در بازدید مشترک مسئولین شهری و استانی مورد تاکید قرار گرفت:
ضرورت احداث پایانه‌بار درون شهری غرب تبریز و توقف‌گاه خودروهای سنگین

91.jpg

شهریارنیوز: در بازدید مشترک مسئولین شهری و استانی ضرورت احداث پایانه بار درون شهری غرب تبریز و توقفگاه خودروهای سنگین مورد تاکید مسئولین قرار گرفت.

به گزارش شهریار به نقل از روابط عمومی مدیریت حمل ونقل بار شهرداری تبریز ، در این بازدید مشترک ، مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهرداری تبریز با اشاره به ضرورت احداث پایانه بار درون شهری غرب تبریز و توقفگاه‌ خودروهای سنگین ، گفت: احداث پایانه بار غرب تبریز و توقفگاه خودروهای سنگین بر اساس دستور العمل های صادره و به منظور کاهش آلودگی هوا ، افزایش ایمنی تردد ، کاهش تصادفات درون شهری و کاهش ترافیک شهری و کنترل و مدیریت بار و کالاهای ورودی و خروجی شهر تبریز است.

فاضل نادری ادامه داد: این امر بیش از پیش ضرورت پیدا کرده و سازمان مدیریت حمل ونقل بار شهرداری تبریز خود را موظف به مدیریت و نظارت یکپارچه حمل ونقل بار درون شهری می داند. امیدواریم با همکاری سازمانهای مرتبط هر چه سریعتر این امر محقق شود.

نادری در ادامه این بازدید با اشاره به مشکلات ناشی از توقف خودروهای سنگین در داخل شهر اظهارکرد: خودروهای سنگین بایستی از معابر عمومی حذف و به سمت توقفگاه‌های خودروهای سنگین هدایت شوند، از اینرو ساخت توقفگاه غرب تبریز برای خودروهای سنگین امری ضروری است.

وی در ادامه افزود: این توقف‌گاه و پایانه بار با مساحت 20 هکتار و با کلیه امکانات رفاهی اعم از کارواش ، دفاتر شرکتهای حمل ونقل بار ، انبار کالا ، باسکول و مراکز تعمیرگاهی و خدماتی احداث خواهد شد.

در ادامه دکتر بابائی اقدم رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر و دبیر کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک گفت: به دلیل مشکلات موجود در خصوص تردد خودروهای سنگین و باری در داخل شهر و لزوم ساماندهی سریع این حوزه احداث پایانه غرب تبریز و توقفگاه خودروهای سنگین ضرورت پیدا کرده است و باید با تهیه و اجرای یک طرح جامع در این مورد نسبت به ایجاد و ساماندهی حمل ونقل بار درون شهری اقدام کرد.

در پایان بازدید مقرر شد جلسه آتی با حضور مسئولین حاضر در این بازدید ترتیب یافته و طرح جامع در دست مطالعه مشاور باهمکاری معاونت حمل ونقل و ترافیک و معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز ، شهرداری منطقه شش و با محوریت سازمان مدیریت حمل ونقل بار شهرداری تبریز ارائه و اجرائی شود.

گفتنی است در این بازدید، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر ، فرمانده پلیس راه استان ، فرمانده پلیس راهور شهرستان تبریز،شهردار منطقه شش تبریز ، رئیس اداره حمل کالای اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان ، نماینده معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 8 =