چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۳
کد خبر43515

شهردار تبریز خبر داد؛
تحقق مطالبه دیرینه شهر با آغاز مسیرگشایی خیابان ارتش و انتقال مجموعه پادگان

photo_۲۰۱۸-۰۲-۰۷_۱۸-۰۶-۰۴.jpg

شهریارنیوز: شهردار تبریز، از آغاز عملیات مسیرگشایی امتداد خیابان ارتش و انتقال پادگان خبر داد و گفت: انتقال پادگان‌ها از مرکز شهر، در راستاي تدابير مقام معظم رهبري صورت می‌گیرد و پادگان تبریز، از نخستین طرح‌های مربوط به این دستورالعمل است.

به گزارش شهریار، مهندس ایرج شهین باهر، خاطرنشان کرد: اضافه‌شدن فضاي مشجر و درختان قديمي پادگان ارتش به وسعت ۱۰ هکتاري نقش تحول آفرين در تقويت نشاط و توسعه فضاهاي تفريحي در محدوده مرکزي شهر خواهد داشت.

وی اضافه کرد: طبق مذاکرات صورت‌گرفته با مسئولین ارشد ارتش، زمين‌هاي مقرر، از سوي ارتش تحويل شهرداري منطقه ۳ خواهد شد و تسريع در اين روند، موجب شتاب در برنامه‌هاي توسعه فضاي سبز در مرکز شهر و بازگشايي امتداد ارتش به کمربندي مياني و همچنين تعيين تکليف اراضي ميدان تير ارتش می شود.

شهین‌باهر اظهار داشت: با اجراي امتداد ارتش به کمربندي مياني، شاهد شکل‌گيري محور مهم شمال به جنوب در هسته ي مرکز شهر تبريز خواهيم بود و مطالبه دیرینه شهروندان تبریزی با آغاز عملیات انتقال پادگان ارتش و آغاز عملیات مسیرگشایی امتداد خیابان ارتش محقق می‌شود.

شهردار تبریز کاهش حجم ترافیک در محدوده کمربندی را از دیگر تاثیرات این طرح خواند.

وی با بیان این که حل مشکلات اراضي ميدان تير ارتش شامل کاربري هاي عمومي، فرهنگي، مسکوني، تجاري و خدماتي خواهد بود، یادآور شد: طبق مصوبه کميسيون ماده ۵ و مصالحه‌اي که با مسئولان محترم ارتش صورت گرفته است، با انتقال پادگان تبريز به بيرون از شهر، ۱۰ هکتار از فضاي اين پادگان قديمي به احداث فضاي سبز اختصاص خواهد يافت.

گفتنی است عمليات اجرایی امتداد ارتش جنوبی  به کمربند مياني از داخل پادگان فردا با حضور حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان‌شرقی، شهردار تبریز و جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری راس ساعت ۱۳ فردا ۱۹بهمن آغاز خواهد شد.

ارسال نظر