پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۸
کد خبر43525

معاون هماهنگي بودجه سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‌شرقي عنوان کرد:
تخصیص تنها 35 درصد بودجه احیای دریاچه ارومیه/ در سیستم اداری آذربایجان‌شرقی خبری از حقوق‌های نجومی نیست

392848942757345 (4).jpg

شهریارنیوز: معاون هماهنگي بودجه سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‌شرقي، بودجه احیای دریاچه ارومیه در سال‌جاری را 100 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: سال‌گذشته تنها 35 درصد بودجه احیای دریاچه ارومیه اختصاص یافت.

به گزارش شهریار به نقل از فارس، وحید جلالی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به وضعیت و رویکرد سازمان در حوزه بودجه اظهار کرد: در دو سال گذشته رویکرد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بیشتر بر انضباط مالی و شفافیت در بودجه، ایجاد تعادل در اعتبارات هزینه‌ای و توزیع اعتبارات پرسنلی متمرکز بود.

وی افزود: همچنین طرح‌های عمرانی را از لحاظ اثربخشی بازنگری کردیم و تمام هم و غم سازمان خاتمه پروژه‌های نیمه تمام است و مقرر شده 435 پروژه نیمه‌تمام استان تا پایان سال مالی به شرط تامین و تخصیص اعتبار تکمیل شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با با اینکه اقتصاد مقاومتی تنها با بخش دولتی اتفاق نمی‌افتد، اظهار داشت: به پروژه جدید و غیرموثر تن نمی‌دهیم.

معاون هماهنگی بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، بودجه احیای دریاچه ارومیه در سال‌جاری را 100 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت:  سال‌گذشته تنها 35 درصد بودجه احیای دریاچه ارومیه اختصاص یافت.

وی تصریح کرد: رویکر بعدی ما عکس‌العمل سریع به حوادث و ضرورتی پیش آمده و در نتیجه به حداقل رساندن خسارات احتمالی است.

جلالی متذکر شد: شاهد هستیم یک سری از موارد شبه هزینه‌ای، موضوع اعتبارات عمرانی را مخدودش می‌کند و به دنبال این هستیم که اثر هزینه‌کرد اعتبارات عمرانی را رصد و در مباحث شورای برنامه‌ریزی به عنوان عالی‌ترین سطح تصمیم‌گیری در استان هزینه‌کردها را موثرتر و راهبردی‌تر کنیم.

معاون هماهنگی بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی را موظف کرده‌ایم ظرفیت‌های قانونی خود را احصاء کنند و ما این ظرفیت‌ها را رصد می‎‌کنیم، افزود: باید اعتبارات عمرانی را با حذف پروژه‌های غیرضرور اثربخش‌تر و بخش خصوصی را در این عرصه توانمند کنیم.

وی، بر لزوم ایجاد شهرک‌های صنعتی تقاضامحور و جلوگیری از پرت منابع تاکید و از ایجاد انضباط در بحث موافقت‌نامه‌ها و تهیه بانک اطلاعات بودجه‌ای، بازدید دوره‌ای از پروژه‌ها و اخذ گزارش نظارت، حذف موازی‌کاری در سازمان به عنوان رئوس اقدامات جدید سازمان در طی سال‌جاری یاد کرد.

جلالی تصریح کرد: حقوق‌های نجومی در سیستم اداری استان آذربایجان‌شرقی وجود ندارد.

ارسال نظر